Tiran vizesiz Tur ve gezilecek yerleri - Vizesiz

Tiran vizesiz Tur ve gezilecek yerleri

Arnavutluk başkenti olan Tiran gezilecek yerleri ve vize olmadan tur paketleriyle görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmakta olup bunları daha yakından görmek isteyenler için ve insanlar böylelikle bu yerleri çok daha yakından görebilme fırsatı yakalamaktadır. Balkan ülkeleri arasında yer alan Arnavutluk’u da içine alan farklı geziler düzenlenmekte ve bunların tamamında Tiran’da yer almaktadır. Dolayısıyla da insanları buraya gitmek için farklı alternatifleri bulunmaktadır. Fakat söz konusu gezilerde genellikle diğer Balkan ülkeleri ve bunlara ait şehirlerde yer almaktadır. Bunun nedeni ise insanların turlara olan ilgisini artırmak için farklı yerleri görmelerini sağlamaktır.

Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a gitmek isteyen kişiler için hazırlanan turların içerisinde genellikle Makedonya ve Kosova gibi ülkelerde bulunmaktadır. Dolayısıyla söz konusu gezilere katılan kişiler hem Tiran’ı hem de buraları çok daha yakından görebilme fırsatı bulmaktadır. Buraların tamamının bir zamanlar Osmanlı Devleti hakimiyeti altında olması, mimari yapıların benzer ve birçok eserin Osmanlı’ya ait olmasını sağlamaktadır. Böylelikle insanlar kendi ataları tarafından yapılan eserleri daha yakından görebilmektedir. Gezilerde programda belirtilen bütün harcamalar şirket tarafından yapılırken insanların yapacağı kişisel ve ekstra harcamalar ise kendilerine aittir. Ülkeler arasında yapılan anlaşma gereğince vizeye gerek olmadan Tiran’a gidilebilmektedir.

Tiran’da gezilecek yerler arasında çok sayıda eser bulunmakta ve bunlar cami, heykel, müze şeklindedir. Şehrin merkezinde yer alan İskender Bey heykeli kenti gezmeye başlayanlar için iyi bir başlangıç noktası olarak dikkat çekmektedir. İskender Bey şehrin kurucusu olarak bilinmekte ve insanlar kendisine çok büyük önem vermektedir. Buranın hemen yanında Kültür Sarayı, Tarih Müzesi ve Uluslararası Otel bulunmaktadır ve heykelden sonra bunlar da ziyaret edilebilir. Kentte birçok Osmanlı eseri olduğu yukarıda bahsedilmişti ve bunlar arasında bulunan Ethem Bey Camii her yıl çok sayıda insan tarafından ziyaret edilmektedir. 1793 yılında yapımı başlayan cami 1794 yılında tamamlanmış ve ibadete açılmıştır. O tarihten itibaren günümüze kadar ayakta durmayı başarmıştır. Bunun dışında saat kulesi Dajti dağı da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir