Syros Adası gece hayatı ve turlar - Yunan Adaları

Syros Adası gece hayatı ve turlar

Eski dönemlerde Yunan adalarının merkezi olarak bilinen Syros adası artık günümüzde gece hayatı ve turlarıyla daha çok ön planlara çıkmaktadır, çok sayıda tur organizasyonuna ev sahipliği yapılıyor. Mimarisi oldukça gelişmiş olan Syros, büyük bir şehir ciddiyetinde olan ancak güzel plajlarla süslü bir tatil merkezi konumundadır. Güzel bir çarşısı bulunan adada oldukça yoğun bir şekilde turizm hizmetleri de sunulmaktadır. Adada peri masallarına konu olan mermer döşemeli meydanlar bulunmaktadır. Yine konaklama alanları bakımından da 1. Sınıf tatil alternatifleri adada bulunmaktadır. Bütün bu özelliklere Syros Adasına ülkemizden düzenlenen tur sayısının artmasında etkili olmaktadır. Bu kapsamda balayı turlarından tatil dönemlerine özen pek çok turun Syros Adasına düzenlendiği bilinmektedir.

Syros esasında Kiklad Adalarının başkenti olarak tanımlanmaktadır. Adada bütün yıl boyunca turizm faaliyetleri yaşanmaktadır. Bölgede geleneksel tatların etkili bir şekilde sunumu yapılmaktadır. Adada sosyal aktivelerin yanı sıra kültürel aktivitelere de katılım sağlamak mümkün olmaktadır. Bu kapsamda 1920 yılından beri ilahi söylemekte olan kilise korosunu dinleyebilirsiniz. Bölgedeki Hellas Gece Kulübü, Yunan eğlence dünyasının kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Ayrıca farklı motiflere sahip diğer gece kulüplerinde de Yunan eğlencelerinin renklerine rastlamak mümkün olmaktadır. Ermoupoli plajında yer alan kafe ve barlar eğlencenin bölgedeki merkezi konumundadır. Bölgede tavernalara ve restoranlara da rastlamak mümkün olmaktadır.

Syros Adası tarihi dokusuyla da ön planda olan bir ada konumundadır. Bölge eski dönemlerden bu yana yaşam alanı olarak kullanılmıştır. Bu durum adada çok sayıda tarihi eserin bulunmasına neden olmaktadır. Apollo tiyatrosu bu tarihi eserler içinde en ön plana çıkan eserdir. Apollo tiyatrosunun restore edilmesiyle bölge oldukça önemli bir tarihi dokuya sahip olmuştur. Yine adanda Neoklasik dönemin izlerine rastlamak da mümkün olmaktadır. yüksek tavanlı ve zarif görünümüyle ön plana çıkan bu yapılar, ahşam süslemelerle de bezenmiş durumdadır. Adana Koz helvasını tadarak, tatlı bir esinti eşliğinde gezinti yapmak mümkün olmaktadır. Son zamanlarda ülkemizden Syros adasına olan tur seferlerinin yoğunluk kazandığı bilinmektedir. Bu durumun oluşmasında düzenlenen indirim kampanyaları da etkili olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir