Slovenya Poesia gemisiyle turlar - Adriyatik Kıyıları

Slovenya Poesia gemisiyle turlar

Avrupanın önemli ülkelerinden birisi olan Slovenya gezmek isteyenler için tur şirketleri tarafından ünlü Poesia gemisiyle turlar düzenlenmekte ve böylece insanlar Slovenya’yı daha yakından görebilme imkanı yakalamaktadır. Şirketler tarafından düzenlenen turların genelinde sadece Slovenya değil yakınında bulunan birkaç ülke de gezilmektedir. Bundan dolayı kişiler birden fazla ülke görme imkanı yakalamaktadır. Gezilerin bu şekilde olmasının temel nedeni ise Slovenya’nın denize olan kıyısının nispeten kısa olmasıdır. Böylece tur şirketleri çok kısa bir sürede buraları gezdiği için diğer yerlere geçmekte ve buralarda gezilmektedir. Bu ülkeler genellikle İtalya, Hırvatistan ve Bosna Hersek şeklinde olmaktadır. Buralardaki şehirlerin bir kısmı gezilmektedir.

Slovenya’yı ünlü Poesia gemisiyle gezmek isteyenler için ilk durak İtalya’nın ünlü gondol kenti Venedik’tir. Venedik’e İstanbul üzerinden gelinmesi gerekmekte olup genellikle yakın bir kente uçak inmekte ve oradan da buraya görevlilerin yardımı ile gelinmektedir. Daha sonra ise gemiye yerleşen yolcular için gezi başlamış olmaktadır. Gemiye yerleşen yolcular burayı gezme fırsatı bulmakta ve dünyanın en romantik kentlerinden birisi olarak gösterilen Venedik’te harika dakikalar yaşanmaktadır. Sular altında kalan kentte ulaşımın gondol ve kayıklarla yapılıyor olması insanların ilgisini çekmektedir. Farklı mimari yapısı ve sularıyla ön plana çıkan kent gezildikten sonra gemi hareket etmekte ve öncelikle Hırvatistan’ın Zadar kentine geçilmektedir. Adriyatik Denizine kıyısı olan kent sahilleri ve farklı yapısıyla insanların ilgisi çekmektedir.

Zadar kenti gezildikten sonra bir başka Adriyatik ülkesi olan Slovenya’ya geçilmektedir. Slovenya’nın Koper kentine yanaşan dev gemiden inen yolcular ülkenin liman kentlerinden birisi olan Koper’i daha yakından görme fırsatı bulmaktadır. Buranın görülmesi için yapılan mini turlara da katılan yolcular kenti detaylı olarak gezme fırsatı bulmaktadır. Ayrıca Slovenya’nın farklı kentleri içinde turlar düzenlenmekte olup insanların bir kısmı bunlara da katılmaktadır. Daha sonra ise buradan ayrılan devasa geminin bir sonraki adresi yeniden Venedik olmaktadır. Venedik’te kahvaltı yapma fırsatı bulan yolcular ayrıca buranın dünyaca ünlü yerlerinden alışverişte yapabilmektedir. Daha sonra ise gelindiği gibi yine uçakla İstanbul’a gidilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir