Sivastopol gezilecek yerler tur paketleri  - Karadeniz

Sivastopol gezilecek yerler tur paketleri 

Sivastopol gezilecek yerler tur paketleri 

Ukraynanın en büyük liman kenti olan Sivastopol tarihi ve kültürel gezilecek yerler bakımından zengin olup tur gezi paketleri genellikle ülkenin diğer önemli şehirleri ile birleştirilerek yapılır. Ülkenin güneyinde yer alan kent tarihinde Rus Karadeniz Filosunu sakin koylarında saklamış ve ülkenin geleceği açısında çok değerli bir konuma sahip olduğundan Sivastopol gezilecek yerler tur paketleri en çok sorulan paketler arasında yer almaktadır.

Tur programında 1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanından Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Simferepol’e uçulur. Simferepol Havalimanında bekleyen özel otobüslerle Gözleve olarak da bilinen Evpatoria’ya geçilir. Varışın hemen ardından Evpatoria şehrinde panoramik tur yapılır. Turda, yapımı Mimar Sinan’a ait Cuma Camii, Tekkiye Dervişleri, Karay Türkleri İbadethanesi, Büyük Ortodoks Kilisesi, Yahudi Sinagogu ve Odun Pazarı Kapısı görülür.

2.Gün: Doğu Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan, uzun yıllar hava değişimi ve sağlık için tercih edilen, çocuklu ailelerin gönül rahatlığı ile denizine girebileceği Evpatoria kentinde serbest zaman verilir. Dileyen bu serbest zamanda ekstra ücretle düzenlenen Tarhankut şehri dalış turuna katılabilir. Konaklama Evpatoria’daki otelde gerçekleştirilir. 3.Gün: Otelde yapılan kahvaltının ardından özel otobüslerle ülkenin tarihinde çok kritik görevler yapmış Sivastopol kentine geçilir. Sakin koylarıyla dikkatleri çeken şehirde panoramik tur yapılır. Bu gezide, kentin en önemli yerlerinin başında gelen Kartlar Anıtı, Kırım ve II.Dünya Savaşındaki savunma hatları, Malokov Tepesi, Sivastopol Meydanı, Nakhimov Heykeli görülür.Gezinin bitiminde kenti tanımak için verilen serbest zamandan sonra gecelemek üzere otele geçilir.

4.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen serbest zaman kullanabilir. İsteyen de Helenistik Dönemden kalma eserlerin sergilendiği Khersones Arkeolojik Müzesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun da katıldığı Kırım Savaşı Panoramik Müzesi ve II.Dünya Savaşında krtik bir rol üstlenmiş olan Balaklava Kasabası diğer adıyla Balıklı Ova turuna dahil olabilir. Şehirde St.Vladimir Katedrali, gizli denizaltı üssü, Nakhimov Meydanı, Lunacharsky Tiyatrosu, Malakov Kurganı ve Denizcilik müzesi muhakkak gezilmelidir.                                                                     5.Gün: Yalta’ya doğru hareket edilir. Yol üzerinde dileyenler Bahçesaray Şehri turuna katılabilir.                                                                                                                                                              6.Gün: Yalta şehir turunda, Kırlangıç Kalesi, Livadya Sarayı ve Pazar yeri ziyaret edilir.                               7.Gün: İsteyenler kahvaltıdan sonra ekstra olara düzenlenen 1600 metre yükseklikteki Ayapetri Tatar Yayları turuna katılabilir.                                                                                                           8.Gün: Simferepol Havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanına uçularak gezi sonlandırılır.

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir