New Meksiko Eyaleti Uygun Tur Paketleri - Amerika

New Meksiko Eyaleti Uygun Tur Paketleri

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde sık seyahat edilen bölgelerden biri olan New Meksiko eyaleti genellikle tur paketleri fırsatları ile oldukça uygun fiyatlara tursatın alınabilen bir eyalettir. New Meksiko özellikle İspanyolların yoğun olarak yaşadığı kültürel bir nokta olarak uygun fiyatlı tur paketleri ile birçok gezgin tarafından ziyaret edilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri güneybatı kısmında yer alan New Meksiko, uzun yıllar boyu İspanyol kolonisi olarak bulunmuştur ve halen nüfusun yaklaşık %30’u İspanyol kökenlidir. Nerdeyse yarısı çöllerden oluşan bölge aynı zamanda Arizona, Oklahoma ve de Teksas eyaletleri ile komşu bulunmaktadır. Bölgede iklim koşulları genelde ılıman seyretmekle birlikte yaz mevsiminde gündüzleri çok yüksek sıcaklıklar yaşanabilmektedir. Bu nedenle ziyaret için en uygun dönemler festival ve etkinliklerin de en yoğun olduğu Eylül, Ekim, Kasım gibi bahar aylarıdır. Ayrıca yaz döneminde eyalette oldukça fazla yerli ve yabancı turist bulunduğundan konaklama fiyatları yüksek olup bahar döneminde gerçekleştirilecek seyahatlerde daha uygun bir bütçeyle gezi yapılabilir. New Meksiko dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de yemek kültürüdür. Farklı kültürlerin harmanlanması ile oluşan eyalette mutlaka denenmesi gereken birçok yöresel lezzet yerel restoranlarda tadılabilmektedir.

New Meksiko, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir bölge olduğundan İspanyolca ve İngilizce bölge içerisinde en çok konuşulan dillerdendir. Farklı kültürler bir arada yaşadığından resmi bir dile sahip olmayan eyalette ayrıca Navajo dili de konuşulmaktadır. Bölgede görülmesi gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır ve bunların çoğunluğu tarihi ve kültürel değerlere sahip yerlerdir. Eyalette kutlanan önemli günler ise başlıca; başkanlık günü, bağımsızlık günü ve MLK Jr doğum günü olarak sayılabilir. New Meksiko gezisi için düzenlenen gezi paketleri alternatifleri özellikle seyahat etme alışkanlığı ve tur paketleri ile geziler yaygınlaştıkça sıklaşmıştır. Gezi paketi fiyatları dönemsel olarak farklı seyretmekle birlikte yaz mevsimi dışında daha uygun fiyatlara alınabilmektedir. Turlar kısa süre içerisinde düzenli ve profesyonel bir şekilde, verimli bir gezi imkanı sunduğundan sıklıkla kısıtlı zamana sahip olan gezginler tarafından tercih edilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir