Montreal gezilecek yerler tur paketi sorgula - Amerika

Montreal gezilecek yerler tur paketi sorgula

Montreal gezilecek yerler tur paketi sorgula

Kanadanın umudu olarak nitelendirilen Montreal kenti gezilecek yerler bakımından zengin olduğundan tur paketi için sorgula işlemleri yapılırken bütün mekanları içine alıp almadığına dikkat edilmelidir. Tek başına bir gezi programı çıkarılacak kentin ve ülkenin oldukça uzak olmasından dolayı yanına muhakkak farklı destinasyonlar da eklendiğinden Montreal gezilecek yerler tur paketi sorgula yaparken bu ayrıntıyı gözden kaçırmamak gerekir. Sadece Montreal turu bulmak zor olabilir. Ayrıca bu turlarda kullanılan havayolu firmasına göre rota belirlendiği de unutulmamalıdır. 1.Gün: İstanbul’dan Kanada’nın başkenti aynı zamanda da en büyük şehri Toronto’ya ulaşılır. 2.Gün: Oteldeki kahvaltının ardından panoramik Toronto turu yapılır. Toronto’da, Vilayet Binası, Belediye Binası, Ontario Müzesi, Parlamento, Toronto’nun simgesi olan kule ve ticaret merkezleri görülür.

3.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen ekstra ücretle düzenlenen Niagara Şelalesi turuna katılır. Bir buçuk saatlik yolculuk ardından ulaşılan Niagara Şelalesi’nde teknelerle şelalenin altına kadar gidilir. Öğle yemeğiyle birlikte Niagara on the Lake kasabasına geçilerek kasaba gezilir. 4.Gün: Toronto’dan Ottawa’ya hareket edilir. Yeterli çoğunluk sağlandığında yol üzerindeki St. Lawrance Nehri Bin Adalar Doğa Parkı Kingston gezisi yapılır. Atlas Okyanusu’nu Ontario Gölü’ne bağlayan St.Lawrance Nehri’ndeki harika manzaralar eşliğinde Bin Adalar Doğal Parkı görülür. Bin Adalar Bölgesi’nden sonra Kingston şehri ziyaret edilip Ottawa’ya geçilir. 5.Gün: İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan Ottawa’da İngiliz Valilik Binası, Parlamento Binası, Güzel Sanatlar ve Medeniyetler Müzesi, Konfederasyon Binası görüldükten sonra Quebec’e doğru yola çıkılır.

6.Gün: 18.yüzyılda Fransa’nın başkenti olan Quebec’te, Chateau Fronterac, Place d’Armes, Quebec Kalesi, Eyalet meclis Binası ve Eski Şehir Surları ziyaret edilir. Şehir merkezinde yapılan gezinin ardından Montreal’e geçilir. 7.Gün: Kahvaltıdan sonra yapılan turda, Notre Dame Bazilikası, Eski Montreal Bölgesi, Formula I Pisti, Ile Sainte Helene, Mount Royal Parkı, Saint Joseph Tapınağı görülür. Ardından verilen serbest zamandan sonra ekstra düzenlenen Botanik Bahçeleri Olimpiyat Kulesi ve Biodome turuna dileyen katılabilir. Şehirde yaşayan Türk cemiyetine adanmış lale bahçesinin ve dünyanın çeşitli yerlerinden bahçe düzenlemelerini olduğu Botanik Bahçesi gezilerek otele geçilir. 8.Gün: Verilen serbest zamanın ardına havalimanına geçilir. Gece uçakta geçilir. 9.Gün: İstanbul’a varış ve turun bitirilmesi

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir