Meraviglia Gemisiyle Akdeniz 7 gece - Akdeniz

Meraviglia Gemisiyle Akdeniz 7 gece

Akdenizde muhteşem bir tatil imkanı sunan Meraviglia Gemisi ile İtalya, ispanya, Malta ve Fransa’nın en güzel yerlerini, 8 gün ve 7 gece olarak gerçekleştirilecek olan turun başlangıç noktası İstanbul Atatürk Havaalanıdır. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Milano Havaalanına hareket edilip araçla birlikte Cenova limanına geçilir.Kabinlere yerleştikten sonra dileyen misafirler gemi limandan ayrılana kadar Cenova’da bulunan Boccadasse, Ferrari Meydanı, Porta Soprana, Kristof Kolomb’un Evi gibi önemli noktaları ziyaret edebilme imkanı yakalarlar. Gemi akşam saatlerinde limandan ayrılarak Romanın civitavecchia şehrine ulaşır. Buradadileyen misafirler için akşam saat 18.00’a kadar serbest zaman sunulur bu esnada şehrin önemli yerleri arasında bulunan Stanza di Eliodora del Vaticano, Terme Taurine görülebilir.

2.günün akşam saatlerinde Meraviglia gemi Palermo kentine doğru hareket eder. Burası Sicilya Adasının kuzeybatısında bulunan, tarihsel dokusu, zengin kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle her daim turist çeken bir bölgedir. Roma ve Arap mimarisini yansıyan eserler, estetik görünümlü heykeller ve volkanik kayalardan inşa edilmiş olan tarihi evler, kentte görülmesi gerekenlerin başında gelir. Bunun dışında Palermo Katedrali, Palazzo dei Normanni ve Catacombe dei Cappuccini de önemli yerler arasındadır.3. Günün sonunda Malta’nın başkenti olan Valetta’ya doğru hareket edilir 1900 yılında Unecso tarafından Dünya Miras Listesine dahil edilen şehirde barok mimarinin izlerini pek çok noktada görmek mümkündür.

Gün sonunda Meraviglia gemisi Valetta limanından hareket ederek İspanya’ya doğru yol alır. Bu sırada 5.gün tüm gün olarak denizde geçirilir ve 6.gün Barselona’ya ulaşılır. Şehir 1900lü yıllardan kalma ızgara planlı ve modern mimarisiyle ilgi çeken bir kenttir. Akdeniz’in en keyifli şehirlerinden biri olan Barselona’da görülmesi gereken yerlerin başında Picasso Müzesi,La Ramblas Caddesi, Arena, La Sagrada Familia ve Barselona limanı gelir. Ayrıca şehir Tortilla, fener balığı ve dil balığıyla da ünlüdür. 6.günün sonunda Fransa’nın Marsilya kentine doğru hareket edilir. Burada görülecek yerlerin başındaSt. Jean Körfezi ve St. Nicholas Kalesinden görülebilen eski liman gelir. Ayrıca Notre Dame de la Garde yani Romano Bizans Bazilikası zengin mimari detaylarıyla oldukça dikkat çekicidir. Gün sonunda Genova’ya doğru hareket edilir. Şehir, sanat, gastronomi, mimari ve tarihi açıdan da oldukça önemlidir. Gün sonunda Cenova’dan İstanbul’a doğru hareket edilir ve tur son bulur.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir