İtalya Bari gezilecek yerler bilgisi - Adriyatik Kıyıları

İtalya Bari gezilecek yerler bilgisi

İtalya Puglia bölgesinde yer alan Bari gezilecek bir çok alternatif sunan Adriyatik Denizi sınırlarındaki liman kentlerinden birisi olma özelliği taşımakta ve keşfedilecek yerler noktasında farklı birçok bilgisi bulunan tarihi bilgi barındırmaktadır. Bari’yi keşfe çıkacak olan turistlerin öncesinde İtalya Bari gezilecek yerler bilgisi kapsamında açıklayıcı bilgilere ihtiyaçları bulunmaktadır. Güney İtalya’da bulunan bu kent ekonomi merkezi olarak bilinmektedir. Ülke için oldukça önemli bir konumda olan Bari Akdeniz’de bulunan birçok farklı destinayona feribotla ulaşım mesafesinde yer almaktadır. Bark, kafe, hediyelik eşya dükkanları ile dikkat çekici şehirde eşsiz bir deniz ve muazzam plajlar yer almaktadır. Bölge Orta Çağ’dan bugüne kadar varlığını korumuş tarihi kalıntıları, doğal köyleri ve kireç taşı evleri ile görülmesi gereken yerler arasına girmiştir.

Katolikler ve Ortodokslar için önemli bir ibadet merkezi olan Bari Aziz Nikola Bazilikası Puglian mimarisi örnekleri arasında yer almaktadır. Görülmesi gereken Nikola Bazilikası ihtişamı ile ilham kaynağı olmaktadır. Gezilecek yerler listesindeki bir diğer önemli yapı olan Bari Cathedral Bizans İmparatorluğu zamanında yaptırılmıştır. Saint Sabinus’a ait eserler ve Aziz Maurus tablosu katedral içerisinde yer almaktadır. Rönesans Dönemine ait önemli yapılar arasında bulunan Castello Normanno Svevo dönemin sanatçıları, yazarları ve ressamları için çalışma alanları arasında yer almaktadır. Anıtsal merdivenleri, büyüleyici olan iç avlusu ile birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Eski şehir merkezi olan Bari Vecchia’da Orta Çağ eserlerine rastlamak mümkündür. Roma, Bizans, Norman öncesinde var olmuş kentlerin kalıntıları görülmektedir. Tarihi bir meydan olan Bari Piazza Mercantile, şehirde bulunan önemli sanat merkezi konumundaki Bari Pinacoteca Metropolitanadi Bari Müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Petruzzelli Opera Binası sanatsal etkinliklerin yapıldığı bir alan olma özelliği taşımaktadır. Colonna Della Giustizia meydanda bulunan ‘Adalet Sütunu’ olarak adlandırılan bir yer olarak ifade edilmektedir. Lungomare limanı birçok restoranın ve balıkçının bulunduğu gezilmesi gereken yerler arasında bulunan özel bir bölgedir. Piazza del Ferrarese meydana çeşitli sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır.TeatroMargherita,  ViaSparano Bari’de mutlaka görülmesi gereken özel alanlar arasında bulunmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir