Hırvatistan kıyılarına gemi turları - Adriyatik Kıyıları

Hırvatistan kıyılarına gemi turları

Adriyatik Denizine kıyısı olan ülkeler arasında bulunan Hırvatistan gemi turları düzenlenirken insanlar bu sayede ülkenin dünyaca ünlü kıyılarını daha yakından görebilme fırsatı elde etmektedir. Akdeniz’in uzantılarından bir tanesi olan Adriyatik Denizi farklı doğası ile dikkat çekmekte ve bundan dolayı da dünyanın dört bir yanından insanlar burayı görmek için çok uzak mesafelerden gelmektedir. Ülkemizden de birçok kişi özellikle Hırvatistan kıyılarını görebilmek için gemi turlarına katılmaktadır. Hırvatistan’ın Adriyatik Denizine kıyılarının kısıtlı olmasından dolayı düzenlenen turların neredeyse tamamında farklı ülkelerin kıyıları da ziyaret edilmekte ve böylece insanlar birden fazla ülkeyi yakın görmüş olmaktadır.

Hırvatistan’a yapılan turlardan bir tanesi Tuna nehri boyunca yapılmakta olup bu turlarda ülkenin kıyılarının görülmesi çok mümkün olmadığından insanlar deniz turlarını tercih etmektedir. Söz konusu turların büyük bir bölümü İtalya’dan başlamakta ve daha sonra Hırvatistan kıyılarına geçilmektedir. İtalya’nın Venezia kentinden başlayan turlar buradan sonra Hırvat kıyılarında devam etmektedir. Oldukça uzun bir kıyı şeridine sahip olan ülkeye ait çok sayıda adada bulunmakta ve buralarda insanların oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle insanlardan biraz uzak olmasından dolayı buraların doğasında yapılan tahribat çok daha az olduğundan bozulmamış doğasıyla büyüleyici görüntüler oluşturmaktadır. Adalarda bulunan büyüleyici koyları gören insanlar hayranlıklarını saklayamamaktadır.

Hırvatistan’ın kıyı şeridinde adaların dışında çok sayıda da şehir bulunmakta ve buralarda bulunan sahillerden bazıları oldukça güzel manzaralar oluşturmaktadır. Pula ve Rijeka gibi kentleri görebilme imkanı bulan yolcular ayrıca buralarda yapılan mini turlara katılmakta ve böylelikle kentlerin içerisinde bulunan güzellikleri de görebilme fırsatı yakalamaktadır. Buradan sonra ünlü liman kenti olan Zadar’a geçiş yapılmakta ve burada bir süre konaklanmaktadır. Buraya gelirken çok sayıda adanın yanından geçilmekte ve bunlardan bazılarında durularak vakit geçirilmektedir. Söz konusu ufak gezintilerden sonra ise Zadar’da yapılan mini turlara katılım sağlanmakta ve kent merkezi gezilmektedir. İnsanlar burada alışveriş yapma fırsatı da bulmaktadır. Fakat söz konusu rota bazen farklılık da gösterebilmekte ve bazı yerler güzergahtan çıkarılmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir