Harmony Of The Seas Batı Karayipler turları - Karayipler

Harmony Of The Seas Batı Karayipler turları

Yaklaşık olarak 8 gece 9 gün süren Harmony Of The Seas Batı Karayipler turları oldukça zengin ülke çeşitliliği ile katılımcılarına unutulmaz anlar yaşatıp harika fotoğraflar çekmelerine imkan sağlayacaktır. İstanbul’dan havalanan uçak tur yolcularını ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Florida Eyaletinin gözde şehri olan Miami’ye ulaştıracaktır. Kozmopolit bir kültürel yapıya sahip olan şehirde Kübalılar ağırlıkta yaşamaktadır. Etnik grupların canlılığını yaşayan şehir Miami nehri etrafına kurulmuştur. Upuzun beyaz kumsalları, gece eğlenceleri ve deniziyle Sihirli Şehir olarak adlandırılan şehirde kış aylarında bile şortla gezmek mümkündür. Şehir turunda Little Havana, Coconut Grove, Ocean Drive, Bilim ve Sanat Müzesi, Transit Planetarium, Tarihi Art Deco District, Miami Metrozoo gezilmelidir.

Miami Parrot Jungle ve Bahçeleri, Vizcaya Müzesi ve Bahçesi gezilip Key West yani balıkçı kasabasında deniz mahsullerinin tadına varılıp geleneksel meyvelerden yapılan içecekler içilmelidir. Sonraki gün ABD Florida Eyaletinin merkezi kenti olan Fort Lauderdale limanına varılır. Amerika’nın Venedik şehri olarak bilinen en çok Alman turistlerin geldiği kıyı kentinde sahil şeridi gezilmesi gereken en gözde yeridir. İki gün kadar deniz yolculuğundan sonra Haiti’ye bağlı doğası ve plajları ile mükemmel bir yarımada olan Labadee’ye ulaşılır. Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfederken dinlenmek için şetçiği adada rahatlamak isteyenler muhteşem güzellikteki plajları tercih edebilirler. Şehirde çeşitli aktiviteler, kültür turu ve su sporları yapılabilir. Yerel kıyafet ve ürünlerin satıldığı sergilerden hediyelik alınabilir.

Ertesi günün ilk ışıkları ile tur yolcuları Batı Avrupa’nın hatta dünyanın en derin limanına sahip olan Falmouth şehrine ayak basarlar. Tarihte önemli bir yeri olan Jamaika’nın Falmouth şehri küçük şirin evleri ve doğal güzellikleriyle bir turizm cennetidir. Kentte bulunan Ulusal Denizcilik Müzesi ve Falmouth Art Gallery gezilebilir. İki gün deniz yolculuğunun varış noktası canlı renklerdeki mercanlara ve dünyanın en gözde dalış mekânlarına sahip olan Meksika’nın Cozumel Adası’dır. Doğal sahillerinin, yumuşak beyaz kumsalların tadını çıkarabilir, dalış yaptıktan sonra ünlü taco, Chiles En Nogada ve cuitacochesini yiyebilirsiniz. Yemyeşil ve balta girmemiş ormanlara, hem macera hem de eğlence arayanlar için tüm yıl Karayip iklimin görüldüğü Cozumel’den sonra Miami’ye geçtikten sonra Türkiye’ye dönülerek tur sonlandırılır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir