Georgia Gezilecek Yerler Tur Paketi Rehberi - Amerika

Georgia Gezilecek Yerler Tur Paketi Rehberi

Birçok gezginin seyahat ettiği Amerika Birleşik Devletleri Georgia eyaletinde gezilecek ve görülecek yerler çok sayıda olduğundan tur paketi ve rehberi gibi alternatifler sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle başkent olan Atlanta şehri çok turist almakta ve gezilecek yerlerin ayrıntılı rehberi bulunan tur paketi alternatifleri dönemsel olarak oldukça uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Georgia eyaletindeki en büyük, kalabalık ve gelişmiş şehir olan Atlanta aynı zamanda eyaletin başkenti durumundadır. Hem Georgia hem de ABD için önemli bir turizm ve ticaret metropolü olan şehir ayrıca teknoloji, finans, medya, sanat ve eğitim gibi birçok alanda da etki yaratan çok gelişmiş bir şehirdir. Atlanta kentinde yaz dönemi sıcak ve nemli, kış dönemi ise ılıman geçmektedir. Bu nedenle şehre yapılacak seyahatler her dönemde gerçekleştirilebilmektedir. Yaz ve ilkbahar dönemlerinde şehirde festivaller ve etkinlikler çok sayıda olmakta, kış döneminde ise konaklama ve ulaşım gibi ücretler düşük olmaktadır. Türkiye’den de direkt olarak ulaşılabilen Atlanta’da kullanılan havalimanı şehir merkezinin yaklaşık 8 mil uzağında bulunan Hartsfield- Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı’dır. Şehir diğer şehirlere ve bölgelere kıyasla finans merkezi ve turistik bir bölge olması nedeniyle pahalı bir şehirdir. Uygun fiyatlı konaklamalar için merkezden uzak otel ya da moteller tercih edilebilmektedir.
Georgia eyaletinde gezilip görülecek birçok farklı yer olduğundan bölgeye tur ile seyahat etmek ideal bir seçenektir. Belirli bir süre aralığında uygun fiyatlar ile gerçekleştirilen ve tüm önemli noktaların rehber eşliğinde ziyaret edilmesini sağlayan turlar aynı zamanda konaklama hizmeti de sunduklarından rahat bir seyahat için ideal tercihlerdir. Atlanta’da gezilip görülmesi gereken ve tur programlarına da dahil olan birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan biri Georgia Akvaryumu olup, halka açık şekilde gezilebilen ve dünyanın en büyük kapalı akvaryumu unvanı taşıyan bir akvaryumdur. İçerisinde bulunan köpekbalıkları, boğaz yunusu ve balinalar en çok ilgi gören türlerdendir. Ayrıca kentteki Fox Tiyatrosu da turistlerin ilgisini çeken ve görülmesi gereken bir sahne sanatları merkezi olarak birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir