Florida gezilecek yerler ve tur paketleri - Amerika

Florida gezilecek yerler ve tur paketleri

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida şehrinde gezilecek alan bakımından çok zengin bir eyalet olup ülkemizden yapılan tur paketleri daha çok tercih edilen New York, Miami ve Orlando şehirleri üzerinden yapılmaktadır. Başkenti Tallahassee olan Florida Eyaletinin şehirlerinin farklı güzellikleri bulunmaktadır. Yapılan turlar genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan başlayıp 9 gün 8 gece sürmektedir. Yaklaşık 16 saatlik uçuştan sonra New York Havalimanı’na iniş yapılmaktadır. İsteyenlerin kendi tercihlerine bırakılan şehir turunda Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı, Battery Park ziyaret edilebilir. Washington DC Gezisi, Özgürlük Anıtı, Emprime State, Building Gezisi de yapılabilir. Yerel hava yolları ile Florida Eyaletinin gözde şehirlerinden olan Orlando’ya uçulur.

Orlando şehrinde dünyaca ünlü çizgi film kahramanlarını, Disney Yürüyüşü, izlemeye doyum olmayan muhteşem gösterileri Disney World ( Magic Kingdom) gezisinde izlenebilir. Ayrıca yarının dünyasının canlandırıldığı Disney World (Epcot Center) gezisi de farklı bir dünyanın kapısını açacaktır. Bütün bir günü ayırmanız gerekecek olan eğlenceden sonraki gün Universal Film Stüdyoları gezisi yapılabilir. Bu geziyle, ödüllü filmlerin çekildiği setleri, macera adasını, E.T ve Jaws gibi efsane filmlerin nasıl çekildiğini, hilelerini ve çeşitli film kahramanlarını görme fırsatı sunulmaktadır. Eğlence dünyasının ulaşabileceği en üst sınır teknolojinin keşfedileceği, Orlando’da açılan en son park olan Island of Adveture gezisi muhakkak yapılmalıdır. Bu geziyle hayatta yaşanılmamış bir eğlence yakalanmış olunur.

Orlando şehir turunu da yaptıktan sonra keyifli bir otobüs yolculuğu ile Amerika’nın en temiz şehri seçilmiş olan eyaletin ikinci büyük şehri Miami’ye doğru yola çıkılır. Miami şehir turunda Coconut Grove, Coral Gables, Biltmore Oteli, zenginlerin evleri, etnik mahalleler, Küçük Havana Mahallesi, Sout Beach gezilebilir. Günün kalan kısmında yapılacak tekne gezisinde ünlü Hollywood yıldızlarının, sporcuların, sanatçıların muhteşem güzellikte ve büyüklükteki villaları, Key Biscayne körfezi görülmektedir. Ertesi gün Florida Eyaleti’nin güney ucunda bulunan birçok adadan ve Maraton Köprüsünden geçildikten sonra varılan Key West’e gidilir. Aynı gün ünlü markaların ürünlerini fabrika satışı fiyatı ile alınabileceği devasa büyüklükteki Miami Outlet Alışveriş Merkezi’ne gidilip alışveriş yapılabilir. Miami’den İstanbul’a gerçekleştirilecek yolculukla tur sonlandırılacaktır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir