Arnavutluk Gemi Turu Gezi Rehberi - Akdeniz

Arnavutluk Gemi Turu Gezi Rehberi

Beşiktaş hareketli olarak başlayan gemi turu ile ilkbahar ve yaz aylarında Arnavutluk yolculuğuna çıkmak eşsiz bir deneyim olduğu kadar Ege ve Adriyatik denizlerinde yolculuk deneyimi de sunuyor. Aşağı yukarı 24 saat süren deniz yolculuğu başlamadan önce gemiye biniş esnasında bir taraftan işlemleriniz yapılırken diğer taraftan bavul vb eşyalar kamaralara götürülmesi için personele teslim edilir. Otel check in işleminin aynısı olan işlemler yapılırken pasaportlar da tur bitiminde iade edilmek üzere alınır. Gezilecek yerler için giriş ve çıkış yapılırken kullanılacak evraklar gemi idaresi tarafından düzenlenir. Yolculara verilen oda kartları aynı zamanda gemi yolculuğu esnasında yapılacak harcamalarda kullanılması için kredi kartlarına aktive edilir.

Bavulların personel tarafından odaya getirilmesi ile birlikte kamaralara yerleşilir. Yolculuk başladıktan sonra çalınan sirenlerle birlikte herkes odalarındaki can yeleklerini de alarak güverteye çıkar. Zorunlu olarak gerçekleştirilen ve güvenlik açısından çok önemli olan tatbikata katılım da zorunludur. Can yeleklerinin kullanımı başta olmak üzere birtakım acil eylem uygulaması görsel ve uygulamalı şekilde öğretilir. Kredi kartınıza aktive edilmiş oda kartı ile gemi içerisinde yer alan restoranlardan sipariş verebilir, hediyelik eşya ve giyim mağazalarından alışveriş yapabilir ve eğlence mekanlarında harcama gerçekleştirebilirsiniz. Gezilecek yerlere ilişkin broşürler önceden odalara yerleştirildiğinden dolayı tur öncesi bilgi almak kolaylaşıyor. 24 saatlik deniz yolculuğundan sonra nihayet Arnavutluk topraklarındasınız.

Bahar aylarında eşsiz manzarası ile Arnavutluk dağları görenleri kendisine hayran bırakıyor. Eski Roma şehirlerinden olan Durres ve Butrint gezi duraklarının başında gelmektedir. Ayrıca Durres başta olmak üzere Shengjin ve Vlor’un turkuaz renkli denizi buralarda tatili daha da güzelleştiriyor. Berat’ın ünlü kırmızı çatılı evleri ve mavi göz adıyla bilinen doğal kaynak suyunun berraklığı da tur esnasında görülmeye değer yerler arasındadır. Arnavutluk gece hayatı Tiran’daki block area denilen bölgede toplanmış durumdadır. Club ve barlar ile dolu olan bu bölge daha çok Avrupa’nın diğer ülkelerinden ucuz içki içmek için gelenler ile dolup taşmaktadır. Triliçe tatlısının doğuş yeri olan ülkede Arnavut ciğer, bol etli güveç ve ekşi soslu fırında et yemek olarak tercih edilebilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir