Washington Gece Hayatı ve Eğlence Mekanları - Amerika

Washington Gece Hayatı ve Eğlence Mekanları

Washington gece hayatı Amerikanın daha renkli eyaletlerine göre biraz daha durgun gibi görünse bile eğlence mekanları gerçekten bunun tam tersidir ve Washington eğlence mekanları ile son derece hareketli ve büyüleyicidir. Canlı gece hayatı Adams Morgan, Georgetown bölgelerinde bulunan gece kulüpleriyle adından söz ettirir. Washington DC bürokratların yoğun olarak bulunduğu yer olduğundan dolayı daha çok sanat ve kültür ağırlıklı aktivitelerden oluşan konsept geceler düzenlenmektedir. Yanı sıra kişisel zevklere uygun birçok kafe, bar ya da müzikholde eğlenmek mümkündür. Gece hayatı ve eğlenme mekanlarının programlarını öğrenmek için “Going Out Guide” rehberinden faydalanılması önerilmektedir. Çünkü tüm güncel aktiviteler burada yer almaktadır.

Ulusal Senfoni Orkestrası’na dahil olarak harika bir müzik dinletisine şahit olunabileceği gibi Washington Kennedy Merkezi’nde günlük olarak düzenlenen sanatsal etkinlikleri de (tiyatro, şiir, dans, müzik vs.) takip etmek mümkün olmaktadır. Ulusal Mall’da özellikle yaz mevsiminde caz dinletileri gerçekleşirken, Columbia Heights’te Meridian Hill Park’ta Sunday Drum Circle’de en popüler etkinlikler düzenlenmektedir. Washington DC’de konserlere katılmak isteyen turistler East End’de bulunan Verizon Center’a davet edilmektedir. Yanı sıra Dumbarton’da da benzer konserlere katılmak mümkündür. Tiyatro düşkünü olan seyahat severler için ünlü piyesler genellikle Kennedy Merkezi’nde ya da East End’deki 3 ayrı tiyatroda gerçekleşmektedir. Bunlar:
• Ford’s Theatre (Ford’un Tiyatrosu)
• Ulusal Tiyatro
• Warner Tiyatrosudur.

Ayrıca ünlü Shakespeare eserleri en ünlü oyunculardan izlenmek istendiğinde Shakespeare Tiyatro Grubu’nun Lansburgh Tiyatrosu’nda yer ayırtmak gerekmektedir. Müzikal oyunların ağırlık kazandığı dans ve gösterinin bir arada yoğurulduğu Arlington’da bulunan Synetic Theatre’de güçlü performansları izlemek de mümkün olmaktadır. Sinemaseverler için Washington DC ilk merkez olarak gösterilmektedir. Filmler gösterime girdiği andan itibaren ülkelere girmeden önce burada izlenebilmektedir. Gece hayatı denildiğinde sanatsal faaliyetlerin öne çıktığı Washington’da gece kulüpleri, barlar, cinsel kimliklere yönelik olarak kurulmuş mekanlar, sakin okuma alanları caddelerde sıra sıra dizilmiş olarak misafirlerini beklemektedir. Festivallerde şehirde coşkulu kalabalıkların yer aldığı aktiviteler arasında yer almaktadır. Eyalette tüm halk festival gösterilerine eşlik ederek sınırsız eğlenmektedir. Bu mevsime denk gelen turistler için de eğlenceye eşlik etmek harika bir deneyim olacaktır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir