Vietnam Laos Kamboçya Turu - Uzakdoğu

Vietnam Laos Kamboçya Turu

Dünyanın en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Uzakdoğu içerisinde yer alan Vietnam Kamboçya ve Laos gibi ülkeleri daha yakından görmek isteyen kişiler için ülkemizde faaliyet gösteren şirketler tarafından Uzakdoğu turu adında farklı geziler düzenlenmekte olup dileyenler bunlara katılara bölgeye gidebilmektedir. Vietnam Kamboçya Laos gibi ülkelerin içerisinde yer alan tarihi ve turistik yerleri çok daha yakından görme fırsatını elde etmek isteyen kişiler için düzenlenen turların süresi genellikle bir haftadan fazla olmakta ve katılımcılar bölgede yer alan önemli noktaların tamamını rahat rahat gezebilmektedir. Uçakla yapılan yolculuğu ardından kara yolu kullanılmakta ve böylece yol üzerinde bulunan bazı önemli noktalar da böylece ziyaret edilmiş olmaktadır.

İstanbul’da yer alan havalimanlarının birinden kalkan uçakların öncelikli durağı Vietnam olmaktadır. Vietnam’ın en güzel kentlerinden bir tanesi olan Hanoi’ye inen yolcular burada görevliler tarafından karşılanmakta ve kalacakları otele götürülerek dinlenmeleri sağlanmaktadır. Dinlendikten sonra ise kentin güzellikleri gezilmeye başlanmaktadır. Hanoi içerisinde yer alan Başkanlık Sarayı, müzeler ve Tek Sütunlu Pogada ziyaret edildikten sonra ülkenin ilk üniversitesi olan ve 11.yüzyılda kurulduğu bilinen tapınak ziyaret edilmektedir. Bu yapılar ziyaret edildikten sonra ise sanatsal gösteriler izlenmekte ve gece otele geçilerk dinlenilmektedir. Ertesi güne otelde yapılan muhteşem bir kahvaltı ile başlayan katılımcılar daha sonra ise burada yer alan doğal güzellikleri ziyaret etmektedir. Kızılırmak üzerinde yapılan tekne gezisi ile delta etrafı ayrıntılı olarak gezilmiş olmaktadır.

Hanoi’den sonra ise LuangPrabang kentine geçiş yapılmakta ve burada yer alan önemli noktalara gidilmektedir. Burada yer alan ve UNESCO tarafından koruma altına yapılar çok büyük ilgi görmektedir. Yıl içinde buraları milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Buradan sonra ise SiemReap geçilmekte ve otele yerleşilmektedir. 9. ve 13. yüzyıldan kalma tapınakların olduğu kentte bunlara benzer farklı yapılarda yer almaktadır. 1200 yıl önce inşa edilen tapınaklar insanların fazla ilgisini çekmektedir. Buradan sonra ise Saigon kentine geçiş yapılmakta ve daha sonra da İstanbul’a dönüş yapılmaktadır. Böylece muhteşem gezi tamamlanmış olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir