Vietnam Gece Hayatı ve Tur Paketleri - Uzakdoğu

Vietnam Gece Hayatı ve Tur Paketleri

Vietnam ülkesinde özellikle Avrupai görünümüyle Tur paketlerinde ön plana çıkan Saigon kentinde bulunan çok sayıda gece hayatı için kulüpler baş gösterdiği gibi, dans ve eğlence merkezleri sayesinde sokaklar oldukça hareketli bir görünüme kavuşmakta ve şehirde sabaha kadar soluksuz bir eğlence gerçekleştirilmektedir. Kentin en ünlü eğlence merkezlerine bakıldığında ise ACE Night Club, Gold Club, Cargobar, Catwalk gibi mekanlar ön plana çıkmakta ve eğlence mekanlarında her zevkten ve her bütçeye hitap edecek nitelikte ışık şovları, dans gösterileri, canlı müzik ve karaoke, DJ şovları düzenlenmektedir. Avrupa ülkelerine göre Vietnam geceleri biraz daha sönük gözükse de son dönemde artan ilgi ve sektöre yönelik atılımlar ile gece hayatı için konuklara sunulan imkanlarının niteliğinin iyileştirilmesi mümkün hale gelecektir.

Vietnam Tur paketlerine bakıldığında ise İstanbul’dan hareket edilerek Saigon’da bulunan havalimanına direk uçuş vasıtasıyla ulaşım sağlanmaktadır. Turun ilk günü yaklaşık 15 saat süren yolculuk nedeniyle direk olarak konaklama yapılacak otele geçiş sağlanmakta ve 2. Günden itibaren Saigon kentini keşfetmeye başlanmaktadır. Kentte bulunan Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Cu Chi Tünelleri gibi rotalar ziyaret edildikten sonra otele dönüş sağlanmaktadır. Ertesi gün ise My Tho Kasabası ve Mekong Deltası gibi doğa severlere hitap edecek nitelikteki rotaların gezilmesine başlanmakta ve bölgede tekne turu ile birlikte yerel sanatçıların müzikleri konukların beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca gün içerisinde konuklara serbest zaman imkanı da sunularak el yapımı eşya atölyesinden ve Hindistan cevizinden imal edilen şekerlemelerin bulunduğu merkezlerden alışveriş yapabilme fırsatı verilmektedir.

Vietnam tur paketinde bir sonraki gün ise Saigon kentinden ayrılarak ülkenin deniz ve muhteşem plajlarıyla ön plana çıkan kentiNhaTrang’a geçiş sağlanmaktadır. Burada misafirlerin doya doya deniz keyfi sürebilmesi için ve güneşin tadını çıkarabilmesi için gereken zamanın tanınması ile birlikte Vietnam turu tamamlanmaktadır. Belirtilen tur programı haricinde bölgede bulunan körfez ve şehir merkezi gibi noktalara rehber ile yapılacak anlaşma doğrultusunda ödenecek ekstra ücret ile birlikte tur düzenlenebilmektedir. Vietnam turlarında tur paketine kahvaltı hizmeti, otel konaklaması, rotalar arası transfer giderleri gibi hizmetler dahil edilmekte olup tur fiyatları ise ekstra harcamalar hariç bin 600 dolardan başlayarak 2 bin dolara kadar çıkabilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir