Veendam Gemide 9 gece Karayipler Gezisi - Karayipler

Veendam Gemide 9 gece Karayipler Gezisi

İstanbul Atatürk Havalimanından saat 15.35’te havalanan uçak Veendam Gemide 9 gece 10 gün Karayipler turunun ilk durağı olan Amerika Birleşik Devletlerinin Miami şehrinin havalimanına yerel saatle 20.35’te iniş yapacaktır. Nüfusunun çoğunluğunu Hispanic olarak bilinen Kübalıların oluşturduğu en gözde tatil kentidir. Kültürel farklılıkların renklendirdiği şehirde gezilecek ve yaşanacak çok şey vardır. Sihirli Şehir Miami beyaz kumsalları, denizi, gece hayatı ile her an hareketlidir. Şehirde Coconut Grove, Ocean Drive, Little Havana, Parrot Jungle ve Bahçeleri ve Vizcaya Müzesi ve Bahçesi gezilebilir. Key West (Balıkçı Kasabası), Transit Planetarium, Tarihi Art Deco District, Miami Metrozoo, Bilim ve Uzay Müzesi Miami’nin mutlaka görülecek yerleri arasındadır.

Sonraki gün Miami şehrinin Fort Lauderdale limanında demirli olan Veendam gemisi ile deniz yolculuğu başlar. Alman turislerinin çok geldiği Fort Lauderdale Amerika’nın Venedik’i olarak bilinen sahil kentidir. 1 gün boyunca denizde yolculuk yapıldıktan bir gün sonra Meksika’nın Costa Maya limanına varılır. Karayip Denizi’nin turkuvazının en harika tonu bu güzel ve şirin kıyı kentinde görülmektedir. Deniz ve kumsalın keyfinin çıkarılacağı Maya Chan Plajı, Nohoch Kay Beach Club’da harika vakit geçirilecektir. Şehrin özel lezzetleri olan Taco, Guakamole muhakkak tadılmalıdır. Geminin bir sonraki durağı yerel halkının çoğu Maya soyundan gelen Belize ülke limanıdır. Meksika’nın güneyinde yer alan küçük yeşil ülke tropik bir iklim hâkimdir.

Bölgeye özgü kuşları ve hayvanları Belize Hayvanat Bahçesinde görülebilir. Ülkenin kasırgalardan zarar gördüğünden dolayı değiştirilen eski başkenti Belize City ve St. John Katedrali ziyaret edilmelidir. Ardından canlı renkteki mercanları ve gözde dalış alanları ile ünlü Cozumel limanına varılır. Cozumel şehrinde dalış yapmak ayrı bir keyifli olacaktır. Sonraki durak olan Küba’nın Havana şehri Karayipler’in en büyük şehridir. Yakın tarihlerde yaşanan olayların izlerinin yaşandığı sokaklarında dansın ve müziğin ritmi devam etmektedir. Havana şehir turunda De La Real Fuerza Kalesi, La Habana Vieja ve La Cabana Hisarı gezilir. Bueno Vista ve Social Clup ruhunu hissetmek için gezilen şehrin sokaklarınca muz kızartması yenilip kahve yudumlanabilir. Gemi Küba’dan Fort Lauderdale limanına geri döndükten sonra muhteşem Veendam Gemide Karayipler gezisi İstanbul’a havalanan uçakta sona erer.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir