Varna gece hayatı tur paketi ara - Karadeniz

Varna gece hayatı tur paketi ara

Bulgaristanın gece hayatı başkenti Varna ülkenin üçüncü büyük şehri olup gezi paketi araştırmaları yapanlar ara işlemi sonuçlarında tur programlarının kişi veya gruplara özel hazırlandığını görecektir. Kentin eğlence, tatil, doğal güzellikler gibi çok çeşitli yönlerinin bulunmasından dolayı Varna gece hayatı tur paketleri ara sonuçlarının da gösterdiği üzere şirketler kişilerin tercihine göre program yapmayı uygun görmektedir.

Bulgar Las Vegas’ı olarak da isimlendirilen kent, modern limanıyla denizyolu, havayolu, karayolu, demiryolu bağlantıları nedeniyle ülkenin ulaşım merkezi gibidir. Karadeniz’in incisini keşfetmek isteyenler bu seçeneklerden birini değerlendirebilir. Ülkemizden düzenlenen turlar uçak veya otobüslerle yapılmaktadır. Dünyanın keşfedilmiş en eski altın hazinesi ve en eski yerleşim bölgelerinden olan Varna büyük bir tarihi zenginliğe ve kültürel hazineye ev sahipliği yapmaktadır.

Klasik müzik festivalleri, sinema etkinlikleri, spor karşılaşmaları ve bilimsel kongreleri ile sanat ve kültürel etkinliklerin merkezidir. Kukla tiyatrosu ve sahne sanatları kentin en önde gelen sanatlarıdır. Sanatın etkin olması şehirde müze çeşitliliğine yansımıştır. Gezmek isteyenler çok sayıda müze ile karşılaşacaktır. Görenlerin en çok ilgi gösterdiği ve en ünlü müzeleri ise, Etnografya Müzesi, Varna Savaşı Müzesi Varnenchik ve Denizcilik Müzesi’dir. Şehrin her yerinde eğlenceye dair bir şeyler bulmak mümkündür. Denize ve suya dair sayısız ilginçlikleri barındıran Deniz Bahçesi aynı zamanda içerisinde kulüplerin, eğlence merkezlerinin olduğu bir parktır. Karadeniz ve okyanusun güzelliklerinin sergilendiği akvaryum, Kopernik Rasathanesi, Asparuhov Köprüsü, St. Athanasius Kiliseleri, Theotokos Panagia, Aladzha Manastırı kentin en çok turist ağırlayan yerleridir.

DJ konserlerinin, plaj partilerinin, temalı sahil eğlenceleri, gece kulüpleri ve diskoların çok fazla sayıda olduğu kente otobüsle düzenlenen tur programı şöyledir. 1.Gün: Yaklaşık olarak 8 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Varna’ya varış. 2.Gün: Sabah kahvaltısının ardından yapılan panoramik şehir turunun ardından serbest zamanla şehrin keşfedilmesine vakit ayrılır. Akşam yemeğinden sonra rehber eşliğinde eğlence mekanlarına geçilir. 3.Gün: Kahvaltının ardından dileyen serbest olarak gezerken dileyen de ekstra düzenlenen Balkchik turuna katılabilir. Balkchik sahilinde Karadeniz’den Kalkan tutma fırsatı yakalanır.  Turun bitiminde akşam eğlence vaktine geçilir. 4.Gün: Avrupa’nın ikinci büyük camii Tumbul Camii’nin, Bulgaristan’ın kuruluşunu simgeleyen Shumnu Anıtı, peynir fabrikalarının gezilebileceği ve ekstra düzenlenen Shumnu gezisine isteyen katılabilir. İsteyen şehirde kalıp kumsal partilerinde eğlenebilir. 5.Gün: İstanbul’a dönülerek gezi bitirilir.

 

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir