Ukrayna Akyar Gezilecek Yerler tur paketi - Karadeniz

Ukrayna Akyar Gezilecek Yerler tur paketi

Ukrayna Akyar Gezilecek Yerler tur paketi

Ukrayna devletinin güneyindeki Sivastopol kentinin tarihi adı olan Akyar ülkenin tarihindeki rolü ve gezilecek tarihi yerler bakımından tur firmalarının paketi ve rotalarına ekledikleri bir kenttir. Ukrayna Akyar Gezilecek Yerler tur paketi incelemeleri yapıldığında turun genellikle Kırım koyları paketleri içinde yer aldığı görülecektir. Tur paketi fiyatları kalınacak otelin yıldızına, ulaşım vasıtalarına ve gezi süresine göre belirlenmektedir.

1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanından Simferepol havaalanına uçuş yapılır. Simferepol’e vardıktan sonra havaalanında bekleyen özel otobüslerle Evpatoria kentine geçilir. Evpatoria şehrinde ilk olarak panoramik tur yapılır. Yapılan panoramik gezide, kentin en tarihi ve değerli yerleri arasında olan Odun Pazarı Kapısı, Mimar Sinan’ın yaptığı en kuzeydeki eser olan Cuma Camisi, Büyük Ortodoks Kilisesi, Tekkiye Dervişleri Karay Türkleri İbadethanesi, Yahudi Sinagogu ziyaret edilir.

2.Gün: Gece konaklanan otelde yapılan kahvaltının ardından dileyen Evpatoria şehrini serbest zamanda keşfedebilir dileyen de ekstra ücretle yapılan Tarhankut Şehri dalış turuna katılabilir. Tarhankut Şehri, ailecek dalış yapılabilecek çok özel bir yerdir. Dalış turundan sonra konaklamak için otele geçilir.                                                                                                                   3.Gün: Oteldeki sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerle ülkenin tarihinde Rus Karadeniz Filosunu sakin koylarında saklayarak çok kritik görevleri ifa etmiş Sivastopol’e tarihi adıyla Akyar’a doğru yola çıkılır. Sivastopol’e varışın hemen sonrasında panoramik şehir gezisi yapılır. Kentte, Büyük Kırım Savaşı ve II.Dünya Savaşındaki savunma hatları, Sivastopol Meydanı, Kartlar Anıtı, Nahimov Heykeli ve Malokov Tepesi ziyaret edilir. Panoramik gezinin ardından verilen serbest zamanın bitimiyle birlikte konaklamak için otele geçilir.

4.Gün: Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman verilir. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirler ekstra ücretle düzenlenen Khersones Arkeoloji Müzesi, Kırım Savaşı Panorama Müzesi ve Balaklava Koyu turuna dahil olabilirler. Ekstra gezide, Helenistik Dönemin en nadide eserlerinin sergilendiği Khersones Arkeolo Müzesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun da katıldığı Kırım Savaşı ve II. Dünya Savaşı’nın kritik görevlerde bulunan Balıklı Ova veya Balaklava Kasabasını yakından görme ve keşfetme fırsatı yakalanır.  5.Gün: Akyar’dan Yalta’naya geçerken yol üzerinde ekstra Bahçesaray Turu yapılır. Konaklama Yalta’nadaki otelde gerçekleşir. 6.Gün: Kahvaltıdan sonra Kırlangıç Kalesi, Pazar yeri ve Livadya Sarayı’nın görülecek panoramik gezi yapılır. Dileyenler akşam ayrıca yapılan Masandra Turuna katılabilir. 7.Gün: 1600 metrelik yükseklikteki Ayapetri Tatar Yaylası turuna isteyenler katılıp at binebilir, atv kullanıp yürüyüş yapabilir. 8.Gün: İstanbul’a dönülerek gezi bitirilir.

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir