Tunus gezilecek yerler Tur paketleri - Vizesiz

Tunus gezilecek yerler Tur paketleri

Kuzey Afrika ülkeleri arasında bulunan Tunus çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmakta olup bunları gezmek isteyenler için farklı tur şirketleri tarafından birçok gezi tur paketleri düzenlenmektedir. Düzenlenen geziler sayesinde insanlar hem farklı bir ülke hem de farklı bir kıta görme fırsatı elde etmektedir. Farklı doğası ve yapılarıyla dikkat çeken Tunus’un kültürü de insanları etkilemektedir. Düzenlenen gezilerde yapılan harcamalar şirketlere ait olup kişiler sadece kendi kişisel harcamalarını karşılamaktadır. Ayrıca düzenlenen ekstra mini turlar için de ücret talep edilebilmektedir. Bunun dışında uçak bileti, konaklama, rehberlik hizmeti ve havalimanı vergisi gibi hususlar şirketler tarafından ödenmektedir.

Tunus’a gitmek isteyenler için birbirinden farklı seçenekler bulunmakta ve bunlardan bazıları sadece Tunus’u kapsarken bazıları ise Kuzey Afrika Ülkelerini kapsamaktadır. Atatürk Havalimanından kalkan uçaklar ile doğrudan Tunus’a iniş yapılmakta ve buradaki görevliler tarafından karşılanan yolcular otellerine götürülmekte ve buraya sorunsuz bir şekilde yerleşmeleri sağlanmaktadır. Yolculuk sonrasında dinlenen kişiler otelde ücretsiz olarak yemeklerini yiyebildikleri gibi ekstra ücret ödemek şartıyla folklorik Tunus gecesine katılarak burada daha farklı bir yemek yiyebilmektedir. Bu gecenin ardından güne sabah kahvaltısı ile başlayan kişilere serbest zaman verilmekte ve şehir turu yapmaları sağlanmaktadır. İsteyenler yine ekstra ücret ödemek koşulu ile mini gezintilere katılabilmekte ve Hammamet kentini daha ayrıntılı gezebilmektedir. Diğer günlerde genel itibariyle bu şekilde geçmekte ve insanlar ülkenin farklı güzelliklerini daha yakından görme fırsatı elde etmektedir.

Doğasıyla dikkat çeken ülkede gezilebilecek çok sayıda mekan bulunmakta ve buraları yıl içinde milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Bardo Ulusal Müzesi 1888 yılında kurulmuş ve 4.700 metrekare mozaik eseri sergilemektedir. Görenlerin hayranlıklarını gizleyemedikleri mozaikler çok büyük ilgi çekmektedir. Mozaiklerde Osmanlı ve Fransız etkisi net olarak gözlemlenmektedir. Al Zaytuna Camii de ülke içerisinde bulunan ve dikkat çeken eserlerden bir tanesi olup 7. Yüzyılda inşa edilmiştir. Zeytin anlamına gelen caminin 5.000 metrekarelik alanı görenleri şaşırtmaktadır. Bunlar dışında da eserler bulunmakta ve insanlar tarafından ziyaret edilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir