Tunus Gezilecek Yerler Tur Paketi Bul - Vizesiz

Tunus Gezilecek Yerler Tur Paketi Bul

Bir Akdeniz ülkesi olan Tunus Afrika kıtasının kuzeyinde gezilecek görülecek yerler açısından oldukça zengin olup uygun tur paketi seçenekleri sorgula veya bul uygulamalarıyla size en uygun tatil planını hazırlayabileceğiniz bir yer. Tunus gezilecek yerler tur paketi bul uygulamalarını bilgisayar ya da mobil cihazlardan kullanarak internet üzerinden rezervasyon yaptırabilir veya size uygun turları araştırabilirsiniz.

Tunus Afrika’nın kuzeyinde yer alan bir Akdeniz ülkesidir. Libya, Cezayir, Akdeniz ve Büyük Sahra Çölü ile çevrilidir. Başkentinin adı da kendisi gibi Tunus’tur. Çölle kaplı alanları olsa da geri kalan toprakları tarıma oldukça elverişli olup halkın çoğunluğu geçimini tarımsal ürünlerden sağlamaktadır. Zeytin yetiştiriciliğinde dünyada önemli bir yere sahip olan Tunus‘ta turizmde de büyük yatırımlar yapılmakta ve ülke ekonomisinde büyük yer tutmaktadır.

Akdeniz ülkelerine has özellikleri gösteren Tunus çağdaş yaşamın ve geleneksel kültürün bir arda yaşandığı bir ülkedir. Halkı çok sıcakkanlıdır, eğlenmeyi, müziği ve dans etmeyi çok sever. Turistlerin gidebileceği birçok eğlence mekânı bulunan ülkede gece hayatı oldukça renklidir. Tunus mimarisinde de diğer Akdeniz ülkelerinde olduğu gibi beyaz badanalı yapılar dikkati çeker. Turistik tesislerin olduğu bölgelerde çevre müfettişleri tarafından sürekli denetimler yapılmaktadır.

Tam adı Tunus Cumhuriyeti olan ülkenin resmi dili Arapça olup Fransızca da sıklıkla kullanılmaktadır. Nüfusu yaklaşık 11,5 milyon olan ülkenin büyük çoğunluğunu Müslüman halk oluşturmaktadır. 20 Mart 1956 da kurulan ülkenin yüzölçümü 163610 km2 olup para birimi Tunus Dinarıdır. Tunus’un ilk devlet başkanı olan Habib Burgiba otuz bir yıllık yönetimi süresince ülkesini diğer Arap ülkelerinde görülmemiş yeniliklerle ileriye taşımıştır.

Sımsıcak güneşi, harika sahilleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile Tunus her mevsim muhteşem tatillerin yaşanacağı bir yerdir.

  • Tunus’un Medina Bölgesi ülkenin en eski yerleşim merkezi olup camiiler, medreseler, çarşılar, hamamlar, müzeler ve anıtlarla bezelidir.
  • Sidi Bou Said bu küçük Tunus kasabası geçmişin izlerini yaşayacağınız ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz muhteşem bir yer.
  • Kartaca’da, amfi tiyatro, müze ve kalıntılarım bulunduğu dokuz gezi alanı mevcut.
  • Bordo Müzesi, burası dünyaca ünlü bir mozaik müzesidir.
  • Avenu Habib Bourguiba, burası Tunus’un bütün önemli binalarının bulunduğu yerdir.

0 comments on “Tunus Gezilecek Yerler Tur Paketi Bul”

  1. By offerluxuryesEl Your comment is awaiting moderation.
    Cevapla

    Asortiman internet trgovine offerluxuryes.news uključuje različite skupine robe namijenjene za građevinske, renovacijske i završne radove, kao i za vrt. Svaki kupac će kod nas moći kupiti po najpovoljnijoj cijeni! Visoka kvaliteta po pristupačnoj cijeni – počastite se proizvodima popularnih brendova. lutke and pliЕЎane igracke jeftino baterije sa popustom

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir