Tayland Gemi Turları ve Gezilecek Yerler - Uzakdoğu

Tayland Gemi Turları ve Gezilecek Yerler

Tayland bölgesine düzenlenen gemi turları genel olarak birkaç ülkeyi kapsayacak şekilde gezilecek yerleriyle beraber ve İstanbul üzerinden gerçekleştirilecek havayolu ulaşımının sonunda varılacak ilk noktadan hareket eden geminin belli bir süreç boyunca çeşitli limanlara uğrarken Tayland ülkesinin Phuket ve Bangkok gibi bölgelere de uğramasıyla gerçekleştirilmektedir. Genellikle tam pansiyon konseptiyle hizmet verilen gemi turlarında tur boyunca konaklama sağlanmakta ve kullanılan gemiler Kruvaze Gemi diye adlandırılan ve aynı anda pek çok kişinin konaklamasına imkan veren ulaşım araçlarından seçilmektedir. Konaklama, havalimanından limana transfer ve çeşitli bölgeler arasındaki transfer ile ayrıca ekstra harcamalar haricindeki tüm masrafların karşılandığı gemi turlarında keyifli, eşsiz ve unutulmayacak bir tatil yaşamak ve güzel anılar edinmek mümkün olmaktadır.

Tayland bölgesini de içeren gemi turlarında fiyatlar gemide kalınacak kabin ve diğer ektsra turlara bağlı olarak değişkenlik göstermekte olup havayolu ulaşımında ödenecek uçak biletlerinin de toplam bedele dahil edilmesiyle birlikte 1600 Euro ile 2300 Euro arasında bir tutar ödemek suretiyle tatil yapabilme fırsatı sunulmaktadır. Tatil süreleri de uğranacak rotalara ve rotalar arasında geçirilecek yolculuk sürelerine bağlı olarak artış veya azalış göstermekte olup bu bedellerin ödenmesi karşılığında 15 gece gemi konaklamalı olacak şekilde toplamda 17 gün tatil yapılabilmektedir. Tayland dünya üzerinden pek çok turistin uğradığı ve her zevke, bütçeye uygun eğlencelerin yer aldığı oldukça hareketli ve dinamik bir ülkedir. Başkent Bangkok, Phuket ve Pattaya bölgeleri en çok rağbet gören yerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Phuket ve Phiphi Adaları gibi bölgelerde bulunan adalar ile harika bir deniz eşliğinde gerek dalış imkanının olması gerek geniş aktivite yelpazesinin sunulması sayesinde doğa ve deniz ile baş başa güzel bir tatil geçirmek isteyen konukların aradığı her şeyi bulabilmesi mümkün olmaktadır. Masmavi planktonlarda yüzebilme, rafting ve trekking yapabilme gibi pek çok aktivite bölgeyi ziyaret edenlerin beğenisine sunulmaktadır. Başkent Bangkok kenti ise metropol özelliğine sahip olup birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Pattaya bölgesi ise özellikle gece hayatı ve eğlence mekanları ile ön plana çıkmaktadır. Kısacası Tayland’da tarih, kültür, doğa, deniz, eğlence gibi fırsatlardan doya doya yararlanabilmek mümkündür.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir