Taşoz Çevresi Otelleri Tur Paketi Rehberi - Yunan Adaları

Taşoz Çevresi Otelleri Tur Paketi Rehberi

Thassos Adası olarak da bilinen ve son yıllarda oldukça popüler bir tatil merkezi haline gelen Taşoz ve çevresi gezilip görülecek yerlere tur paketi seçenekleri ile profesyonel rehberi ve otelleri dahil olmak üzere uygun fiyatlara seyahat seçeneklerine sahiptir. İstanbul’a çok yakın mesafede yer alan Taşoz ve çevresi noktalar huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişilerce tur paketi seçenekleri ile sıklıkla tercihedilmektedir.

İstanbul’dan yaklaşık 5-6 saatlik bir karayolu yolculuğu ile özel araç ile ulaşılabilen Taşöz Adası’na ayrıca otobüsler ile de kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’a en yakın olarak konumlanan ada olan Thassos, masmavi denizi ve temiz plajları, harika doğası ile ziyaretçilerine unutulmayan anlar yaşatan bir adadır. Adada en çok öne çıkan kültürel değerlerden biri olan yiyecekler ziyaretçiler tarafından mutlaka denenmesi gereken lezzete sahiptir. Başlıca öne çıkan yemekler; musakkalar, ahtapot, midye, kalamar, cacık, Yunan salatası, deniz mahsullü birçok farklı yemek ve kızartmalar olarak sıralanabilir. Oldukça büyük porsiyonlara sahip olan yiyecekler özellikle mütevazı yerel restoranlarda uygun fiyatlara denenebilmektedir. Ayrıca adada yaşayan yerlilere danışılarak da en iyi restoran, plaj ya da konaklama seçenekleri gibi bilgiler için ipucu almak daha uygun bütçeli ve verimli bir seyahat için uygundur.

Taşoz Adası’nda mutlaka yapılması gerekenlerden biri birçok farlı plajı gezmektir. Adada farklı plajlar bulunmaktadır ve hepsinin birbirinden farklı güzellikleri vardır. Thassos Arkeoloji Müzesi mutlaka görülmeli, uzun yıllar boyu korunmuş olan tarihi kalıntılar incelenmelidir. Ayrıca adada oğlak çevirme, frappe ve karides, ahtapot gibi deniz mahsullerinin de tadına mutlaka bakılmalıdır. Adaya düzenlenen geziler için İstanbullular ya da farklı illerden gelen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir gezi seçeneği de tur paketleri ile seyahattir. Tur paketleri hem ulaşımı planladığından hem de profesyonellik ve tecrübe ile en kaliteli restoranlar, konaklama ve ulaşım seçenekleri gibi detayları belirlediğinden tatilin daha kaliteli geçmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca gezilecek noktalarda katılımcılara eşlik edip profesyonel anlatım yapan rehberler de kısa süre içerisinde önemli noktaların görülmesi açısından oldukça idealdir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir