Taksit seçenekli Yunan adaları turları - Yunan Adaları

Taksit seçenekli Yunan adaları turları

Son zamanlarda Yunan adaları ülkemiz için oldukça cazip gelen tatil turları arasında yer aldığı için özellikle taksit seçenekli tur fırsatlarına olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Tur şirketleri cazip ödeme koşullarıyla yunan adası turları düzenlemektedir. Bu turların ortalama fiyatları 289€’dan başlayıp ayrıca kredi kartının özelliğine göre 3 ile 9 arasında taksit yapılmaktadır. Vizesiz ve gemiyle gerçekleştirilen bu turlar ortalama 4 gün 3 gece sürmekte olup, turun başlangıç noktası İzmir Çeşme ya da Kuşadası olmaktadır. Tur güzergahında Atina, Girit, Mykonos, Patmos ve Santorini vardır. Atina’nın geçmişi 3000 sene evveline uzanan dünyanın en eski kentlerinden biridir. Tiyatro, felsefi düşünce akımı burada doğmuş ve gelişmiştir. Şehirde görülmesi gereken pek çok antik yapı bulunmaktadır. Antik tarihi, mitolojik tanrı ve tanrıçaları kadar şehir turizm açısından da oldukça önemlidir. Yıl içerisinde gerçekleştirilen çeşitli festivaller sebebiyle oldukça turist çeken bir bölgedir.

Huzur ve aşkın adası olarak da bilinen Girit, turizm açısından oldukça ilgi gören bir bölgedir. Dağlık bir arazide bulunan bölgede halk, tarım ve hayvancılığın yanında zeytincilik ve turizmle de uğraşmaktadır. Adanın Ayos, Sitya, Heraklion gibi önemli yerleri bulunmaktadır. Havası, doğası ve tarihiyle huzur veren bir bölge olan Girit gece yaşantısıyla da dikkat çeken bir bölgedir. Bölgede görülmesi gereken yerlerin arasında, Girit Tarihi Müzesi, Knossos Müzesi, Phaestos Sarayı gibi önemli yerler bulunmaktadır. Mykonos, Yunanistan’ın en kozmopolitik bölgelerinden biridir.Tarihi dokunun bozulmadığı bir ada olan Mykonos’da 15 adet plaj bulunmaktadır fakat denize girmek için genellikle denizi daha sakin olan güneydeki plajlar tercih edilir çünkü kuzeyde bulunan plajlarda ciddi sert bir rüzgar olduğu için tercih edilmemektedir.

Santorini, doğal bir afet sonucu meydana gelen harika bir adadır. Ege denizinin tam ortasında bulunan ada, volkanik patlamalar sonucunda meydana gelmiştir. Adada görülmesi gereken Oia Ve Fira köyleri vardır. Fira köyü adanın merkezindedir. Akdeniz’de bulunan adaların içerisinde turizm yönünden en hareketli ada Santorini’dir. Balayı ve evlilik adası olarak da bilinen ada, üzüm bağları ile de ünlüdür. Oldukça lezzetli şarapları olan bölge ayrıca eşekleriyle de ilgi çeker. Özellikle dar ve merdivenli yollarda ulaşım aracı olarak kullanılan eşeklerle eski limandan Fira merkezine bu yolla seyahat edilir. Muhteşem bir tatil yapmak isteyenler için en güzel alternatifler arasında Yunan adaları turları gelir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir