Star Princess 10 gece Kanada Turu - Karayipler

Star Princess 10 gece Kanada Turu

İstanbul Atatürk Havalimanından havalan uçak ile başlayan Kanada yolculuğu Amerika Los Angeles limanında demirli olan Star Princess gemisi ile devam edecek ve 10 gece 11 gün sürecektir. Los Angeles’da geçen bir günden sonra limandan denize açılan gemi ertesi gün Santa Barbara’ya ulaşacaktır. Büyük Okyanus sahilindeki Kaliforniya Eyaletinin sahil şeridinde buluna tatil kenti Santa Barbara tatil ve turizm gelirlerinin yanında sağlık, finans, imalat, tarım, eğitim ve teknoloji alanlarında da ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kentte ilk olarak National Historic Landmark, Santa Barbara Morenton Bay İncir Ağacı görülebilir. Denizde geçen bir günden sonra gemi farklı kültürlerin huzur içinde yaşadığı San Francisco şehrine varacaktır.

Tarihi İngilizlerin ve Portekizlilerin körfezi keşfi ile başlayan San Francisco, Kaliforniya Eyaletinde altının bulunması ile insan akınına uğramıştır. Bir süre sonra üç tarafı denizlerle çevrili olan şehir New York’tan sonra en fazla nüfusa sahip şehir olmuştur. Şehirde bulunan Alcatraz, Fishermans Whraf, Russian Hill, Nob Hill, Sausolita ve Muier Woods görülecek yerler arasındadır. Ardından gemi Oregon Eyaletinde yer alan Astoria Limanı’na demir atacak ve yarım gün şehir ve güzellikleri gezilecektir. Şehir turundan sonra Kanada’nın Britanya Kolumbiyası Eyaletinde bulunan Nanaimo kentine uğranıp sonraki gün Vancouver limanına geçilecektir. Şehirde bulunan 1000 hektar üzerine kurulan Stanley Parkı, Lions Gate Köprüsü, Çin Mahallesi gezildikten sonra şehrin ünlü Granville Island pazarında alışveriş yapılabilir.

2010 Kış Olimpiyatları, 2007 FIFA Dünya 20 Yaş altı Şampiyonası ve 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Formu’na ev sahipliği yapmış Vancouver şehrinden sonraki durak Toronto olacaktır. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’da bulunan Niagara Şelalesi görülmeye değer bir doğa harikasıdır. Şehirde bulunan St. Michael Katedrali, Bata Ayakkabı, Campbell House, Gardiner, Kraliyet Ontario Müzeleri ziyaret edilir. Hokey Şöhretler Kulübü, Ontario Bilim Merkezi, Ontario Sanat Galerisi, Nathans Philips Meydanı ve en son Toronto Şehir Merkezi gezildikten sonra merkezde bulunan mağazalardan alışveriş yapılabilir. Toronto’nun lezzetleri Av eti, göl balığı, Turna Balığı, Elmalı Pay, Lor Peynirli Patates Kızartması, Cheddar Peyniri ve Buffalo eti tadıldıktan sonra son durak olan İstanbul’a varmak için havalimanına gidilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir