Sri Lanka Gezilecek Yerler Tur Rehberi - Uzakdoğu

Sri Lanka Gezilecek Yerler Tur Rehberi

Ünlü kaşifler tarafından dünyanın en güzel adası olarak adlandırılan Sri Lanka gezi severlerin sıkça tercih ettiği ve gezilecek yerlerinin muhteşemliği ile bilinin cennet köşelerinden biri olarak tur rehberleri içinde ilk sıralarda yerini almıştır. Sri Lanka gezisi bireysel yapılacağı gibi tur rehberi eşliğinde de yapılabilmektedir. Gezi düzenlemek isteyen Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Fakat talep edilen vize bir sürü evrak yığını ile dolu değil aksine kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. İnternet sitesi üzerinden belli miktar karşılığında, bir kaç gün içinde rahat bir şekilde temin edilebilmektedir. Hint Okyanusu’nda bulunan ada tarihi dokusu ve rengarenk görüntüsü ile huzur veren bir ortamdır. Geçmişin bir çok kültürünü bünyesinde barındırdığı bilinmektedir.

Sri Lanka’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri mutlaka keşfetmek gerekmektedir. Bunlar:
• Altın Üçgen: Sri Lanka’nın en önemli yerleri arasındadır. Polonnaruwa ve Anuradhapura Tapınakları geçmişin izlerini taşıyan görülmeye değer yapıtlardır
• Unawatuna, Galle ve Trincomalee Kumsalları: Adanın Kuzey kıyılarında bulunan kumsallar güneşlenmek için muhteşem bir alandır.
• Yala Ulusal Parkı: Bu park genellikle safari, dalgıçlık ve rafting gibi sporlara uygun bir alandır.
• Kand Şehri: Peradeniye Botanik Bahçesi, Victoria Golf, Country Resort ve Nuwara Eliya gezilecek yerleri arasında sayılırken, Asya Kıtasında düzenlenen The Kandy Perehara kültürel festivali görülmeye değer eğlenceleri arasındadır.
• Colombo: Başkent şehir eğitim, sanat ve ekonomi alanında oldukça gelişmiştir.

Ülke 65.610 km2 yüzölçümüne sahip Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti ismi ile anılmaktadır. Başkenti her yönü ile gelişmiş 4 milyon nüfusa sahip Colombo’dur. Ülke’de konuşulan dil Tamilce, Seylanca ve İngilizcedir. Hindistan’ın güneyinde yer alan ülke Hint Okyanusu’na açılmaktadır. Ülkeyi önemli kılan bir diğer özellik Maldiv adalarına yakın olmasıdır. Türkiye’den Bu ülkeyi gezmek isteyenler 11 saatlik hava yolu seyahatini gözden çıkarmak zorundadır. Türkiye ile Sri Lanka arasında 2.5 saatlik zaman farkı ile bizden ilerde oldukları görülmektedir. Ziyaretçiler için muhteşem bir tropikal iklime sahiptir. Yıl boyunca sıcak ve güneşli hava görülmektedir. Ülkede genellikle turizm sezonu Aralık ve Nisan ayları arasında açılmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir