Sri Langa eğlence yerleri uygun tur paketi - Vizesiz

Sri Langa eğlence yerleri uygun tur paketi

Hint Okyanusu ve civarına daha önce gittiniz mi bilemiyoruz ama eğer ilk defa o coğrafyaya doğru yola çıkacaksanız ilk tercihiniz Sri Langa dolayısıyla da firmaların çeşitli uygun tur paketi adı altında sunduğu geziler ile uğrayabileceğiniz eğlence yerleri olsun. Hem böylece Sri Langa eğlence yerleri uygun tur paketi fiyatları ile çok daha ucuza gelmiş olur. Peki nasıl bir yerdir Sri Langa?

Doğası, günlük hayatı, tarihi ve bizden çok uzak kültürü ile yepyeni bir deneyim edinmenizi sağlayacak olan Sri Langa Maldivler’e yakın olması nedeni ile hem içinde barındırdığı eğlence yerleri hem de egzotik havasıyla sizi bambaşka dünyalara sevk edebilir. Ancak hemen öncesinde uygun bir tur paketi bulmanız şartı ile… Yoksa bu tatil size çok pahalıya patlayabilir.

Öte yandan 1972’ye kadar Seylan olarak bildiğim yeni Sri Langa’ya giderken vize ya da pasaport gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu sayede de başkent Kolombo sokaklarında rahatlıkla dolaşabilir ve dilerseniz bu arada güneş, kum ve denizin de tadını çıkarabilirsiniz. Biraz tarih kokulu bir tarihten yanaysanız da aşağıdaki yerlere bir göz atabilirsiniz:

  • Isipathanaramaya Buddhist Temple
  • Gangaramaya Buddhist Temple
  • Jami Ul-Alfar Mosque
  • Traditional Puppet Art Museum
  • Viharamahadevi Park
  • Kelaniya Raja Maha Vihara
  • Asokaramaya Buddhist Temple
  • Colombo National Museum
  • Thomas Chapel

Sri Langa’nın gece hayatı ise en az gündüzki kadar eğlencelidir. Eğer gece gezmeyi seviyorsanız Kolombo’nun merkezinde kendinize uygun bir kulüp, disko, bar ya da gazino bulabilirsiniz. Ancak bu arada Sri Langa ‘nın gece gezen sakinleri ile kaynaşmanız biraz zor olacaktır. Çünkü bu bahsettiğimiz eğlence kültürü onlar için henüz çok yeni. Bu sebeple de sizinle sohbet etmeye istekli olmayabilirler. Fakat böyle bir arzunuz yoksa ve gece dışarı sadece eğlence için çıkmışsanız o vakit eğlenceli birkaç saat geçirme olasılığınız çok yüksek olacaktır. Bizim size tavsiyemiz ise Sri Langa’ya sadece değişiklik amaçlı gitmenizdir. Oradaki halk her ne kadar turistlere alışkın olsa da yine de fazla samimiyetten hoşlanmayacaktır.

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir