Soçi Tur Paketleri Eğlence Yerleri - Karadeniz

Soçi Tur Paketleri Eğlence Yerleri

Rusya Federasyonunun en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Soçi yıl içinde çok sayıda turisti misafir ederken eğlence yerleri ve diğer güzellikleri sebebiyle ülkemizden de buraya insanlar tur paketleri almak suretiyle gelmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketlerinin önemli bir kısmı Soçi için tur paketleri hazırlamakta ve bu kapsamda buraya tatile gelen insanlar eğlence ve diğer gezilecek yerleri çok daha yakından görerek farklı bir tatil yaşamaktadır. Rusya’nın Antalya’sı olarak bilinen bölgede çok sayıda eğlence yeri bulunmakta ve buralara gelen insanlar sabahın ilk ışıklarına kadar burada keyifli zamanlar geçirmektedir. Dolayısıyla da bu durum farklı ülkelerden insanların buraya gelmesinin temel nedenleri arasında yer alır.

Karadeniz kıyısında yer alan bölgede yaklaşık yarım milyon insan yaşamakta ve bu sayı her geçen gün daha da artmaktadır. Ülkenin diğer noktalarına göre çok daha ılık bir havaya sahip olması ve mevcut güzellikleri buna sebep olmaktadır. İlk olarak 1838 yılında buraya kurulmaya başlanan kent, o tarihten sonra sürekli gelişim göstermiştir. Bölgede çok sayıda gezilecek yer de bulunur ve turlarla buraya gelen kişiler bu noktaların neredeyse tamamını ziyaret eder. Bunların başında Michael Archangel Anıtı gelir. 2006 yılında yapılan anıt kısa sürede çok büyük ilgi görmüş ve kente gelen bütün turistler tarafından ziyaret edilmeye başlamıştır. Şehrin koruyucu azizi olduğuna inanılan bu anıt 7 metre uzunluğa sahiptir.

Soçi’de eğlenmek isteyenlerin ziyaret ettiği noktaların başında ise Amfibus Su Parkı gelir. Ülkenin en büyük su parklarından birisi olmasının yanı sıra içerisinde yaşayan 15 farklı su yaprağı da büyük ilgi görmesinin nedenleri arasındadır. 15 metre yüksekliğe sahip 15’ten fazla kaydırak, parka gelen insanların hem adrenalin yaşamasına hem de eğlenmesine neden olmaktadır. Söz konusu imkanlar zaman zaman geliştirilmekte ve burayı Avrupa’nın bir numarası yapma hedefi peşinde de koşulmaktadır. Bunların dışında şehir sınırları içerisinde farklı anıtlar da yer alır. Bu anıtlar bazen Rus tarihi ile ilgili iken bazen ise Hristiyanlık ile ilgili olabilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir