Sisam Adası Otelleri Tur Rehberi Bilgisi - Yunan Adaları

Sisam Adası Otelleri Tur Rehberi Bilgisi

Yaz tatili için sıklıkla tercih edilen ve ilgi gören ada gezileri tur rehberi aracılığı ile otelleri ve ulaşım ücretleri bilgisi dahil olmak üzere Sisam Adası rotasına sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Yunanistan için oldukça popüler noktalardan olan Sisam Adası yıl içinde birçok turist tarafından ilgi görmekte ve gezginlere sunulan tur paketleri ile tur rehberi beraberinde adayı gezme imkânı sunulmaktadır.

Türkiye’ye en yakın olan Yunan adası konumunda bulunan Sisam ya da Samos diye bilinen adanın 45.000 civarında nüfusu bulunmaktadır. Dilek Yarımadası karşısında yer alan ve dünyadaki en özel tarihi kalıntıların bulunabileceği adadaki Heraion tapınağı Unesco Dünya Mirasları Listesi içinde yer almaktadır. Adaya giriş için normalde gerekli olan Schengen vizesi zorunluluğu son senelerde esnetilmiş olup kapıda vize uygulaması ile de oldukça düşük bir ücrete girişte vize alınarak adaya girilebilmektedir. Akdeniz ikliminin yaşandığı Sisam Adası’na tüm sene oldukça ılıman hatta sıcak bir hava hakimdir. Kış aylarında yağış alabilen adaya seyahat için en ideal tarihler bahar aylarıdır. Yaz aylarında yoğun turist sayısından ve fiyatların pahalılığından yakınanlar için kış seyahati de ideal bir seçim olacaktır.

Sisam Adası’na Türkiye’den çok kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkündür. Yaz döneminde Kuşadası üzerinden direkt şekilde, diğer dönemlerde ise Rodos adasından her gün düzenlenen seferlerle adaya ulaşmak mümkündür. Adada konaklamak isteyen kişiler için genel olarak orta bütçeli otel ya da pansiyon, apart gibi seçenekler fazladır. Bütçesi daha az olan kişiler için apart ya da pansiyonlar uygun bir seçim olacaktır. Merkezden biraz uzaklaşıldığında da oldukça uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine ulaşılabilmektedir. Sisam Adası’nın ziyaret edecek kişiler için tur paketlerini tercih etmek birçok durumda daha avantajlı olmaktadır. Genellikle günübirlik ya da bir gece konaklamalı olarak sunulan tur paketlerinde gün içerisinde yapılacak aktiviteler, ulaşım ve yemek gibi birçok önemli konu planlandığından oldukça uygun fiyatlara profesyonel ve verimli bir seyahat geçirilmesi açısından turlar sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca tur rehberleri yerel yaşamı daha iyi bildiğinden bölgenin en özel noktalarını da tur yolcularına sunarak seyahatin daha keyifli geçmesini sağlayabilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir