Semadirek Adası gezilecek yerler tur paketi - Yunan Adaları

Semadirek Adası gezilecek yerler tur paketi

Samothraki yani Semadirek Adası Ege sahillerinde gidebileceğiniz en güzel tatil lokasyonlarından bir tanesi olduğu gibi her yıl gerek gezilecek yerler açısından gerekse firmaların sunduğu avantajlı ve ekonomik fiyatlı çeşitli tur paketi seçenekleri ile göz doldurmaya devam etmektedir. Bu yüzden bizler de bu konunun üzerine eğilip biraz Semadirek Adası gezilecek yerler tur paketi hakkında bilgi vermek istedik.

Ege’nin en kuzeyi olarak da bilinen bir coğrafyada bulunan Semadirek Adası aslında Türkiye’den ulaşım için oldukça uygun bir konumda bulunmaktadır. Bu sebeple dilediğin anda gidebileceğiniz bir yakınlıktadır. Ancak bu adayı çekici kılan ilk etapta her ne kadar ekonomik tur paketi seçenekleri olsa da asıl sebebi henüz keşfedilmemiş bir güzelliğe sahip olmasıdır. O halde birlikte inceleyelim…

Neredeyse 200 km2’lik bir alanı kaplayan Semadirek Adası’nda ilk adresiniz Chora Köyü olsun. Burasının en büyülü tarafı 10. yüzyıldan kalmış olması ve günümüze kadar otantik yapısını itina ile koruyabilmesidir. Chora Köyü’nde karşılaşabileceğiniz birçok şirin yapılı taş ev bulunmaktadır. Fakat bu köye geldiğinizde sokaklarda dolaşırken rastlayabileceğiniz dükkanlara da mutlaka uğrayın. Türkiye’ye dönüşünüzde hatıra olarak getirebileceğiniz birçok hatıra eşyasını burada bulabileceğinize bizler eminiz. Dahası yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz kafeler de yine köy içerisinde mevcuttur. Chora Köyü sonrası ise Zafer Tanrıçası Nike’ı görmeye gidebilirsiniz. Bu ünlü heykel, 1863 yılında bulunmuş ve 1884 itibarıyla da kopyaları farklı müzelerde bulunmakla birlikte Paris’teki meşhur Louvre Müzesi’nde de sergilenmeye başlamıştır.

Hazır gezmeye başlamışken hız kesmek istemiyorsanız Gatillusi Kulesi ve Paleopolis’de uğrayabilirsiniz. En az Chora kadar büyülü bir ambiansa sahip olan Gatillusi Kulesi baştan sonra Bizans mimarisi içermekte ve bu yönü ile de birçok turistin dikkatini çekebilmektedir. Ve son olarak Büyük Tanrıların Sığınağı Paleopolis… Burası da Samedirek Adası’na 400 km uzaklıkta bulunan Poros’tan getirilen mermerlerle inşa edilmiştir. Aslında hiçbir hükümdarın zarar vermediği ve dini ne olursa olsun herkesin koruduğu bu sığınak nedense zaman içinde tahrip edilmiştir. Dahası tahriple de kalmayan bir grup tarafından defalarca kez soyulduğu bilinmektedir.

 

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir