San Francisco gezilecek yerler - Amerika

San Francisco gezilecek yerler

Amerika Birleşik Devletlerinin güzel şehirlerinden birisi olan San Francisco gerek eğlence merkezler gerekse gezilecek yerler bakımından oldukça gelişmiş bir şehir olarak büyük ilgi çekmektedir. Bunun yanı sıra gezilecek yerler söz konusu olduğunda San Francisco sıra dışı etkinlere imza atılan bir şehir olarak da tanımlanmaktadır. ABD’nin en güzel şehirlerinden biri de San Francisco Bir yarımada şeklinde olan kentin bir tarafında San Francisco körfezi bulunurken diğer tarafında ise Pasifik Okyanusu vardır. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olmayan şehrin en önemli hava olayı ise ani bir şekilde sisin bastırıp gene kısa bir süre içerisinde dağılmasıdır. Şehir ayrıca tepeleriyle de ünlüdür, burada pek çok tepe görmek mümkün. Pasifik Okyanusunun dalgalı ve aşırı soğuk olmasından dolayı yüzmek için pek uygun bir şehir değildir.Şehirde gezilecek pek çok yer bulunmaktadır bunların başında da, Union Square gelir. Şehrin merkezi olarak da adlandırılan yer her zaman kalabalık ve eğlencelidir. Çevresinde pek çok dünyaca ünlü mağaza ve restoran bulunan bölgede halkın her kesiminden insan görmek mümkün.

Fisherman’sWharf ise, şehrin diğer bir eğlenceli yeridir. Her çeşit cafe ve restoran bulunan yerde ayrıca fok balıklarını da görmek mümkün. Haight&Ashburyise şehrin en ilginç bölgeleri arasında renkli evleri, mağazaları ve vintage tarzı kıyafet satan mağazalar bulunan bölgede 1920-1930 senelerine ait eşya ve kıyafetleri bulmak mümkün. Şehirde en fazla fotoğrafın çekildiği yerlerin başında ise Painted Ladies gelir burası diğer yerlerdeki gibi renkli evlerle dolu fakat en ünlü yer burasıdır. Alamo Square Park ise Painted Ladies’in hemen bitişiğinde bulunan yemyeşil harika bir park dinlenmek için birebir bir yer.

Yokuş ve tepeleriyle ünlü bir şehir olan San Francisco’da Lombart Street de görülecek yerlerin arasındadır. Arabayla S şeklinde dönerek inilen yerin sağ ve sol tarafı çiçeklerle süslenmiştir. Dünyanın ve San Francisco’nun ünlü köprüleri arasında bulunan Golden Gate rengi ile de dikkat çeker. Bakır ve sarı tonlarında yapılan köprüden yürüyerek ya da bisikletle geçmek serbest. Köprünün batısı Pasifik Okyanusu olduğu için köprü genellikle sislidir. Ani bir şekilde rüzgarda çıkabildiği için buraya giderken kalın giyinmekte fayda var. Golden Gate’ten kentin kuzeyine geçtikten sonra Sausalito bölgesine gelinir. Burası şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmak isteyenlerin yeridir. Buradan kent merkezine otobüs ya da feribotla gidilebilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir