Sakız Adası Tur paketleri ve gece hayatı - Yunan Adaları

Sakız Adası Tur paketleri ve gece hayatı

Eski Yunancada Khios anlamına gelen Sakız Adası tur paketlerini incelemeden önce gece hayatı dahil bir çok seçenekleriyle, tarihi ve turistik mekanlarıyla ön planda yer alan bir bölge olmasıyla tanınmaktadır. Bundan dolayı ülkemizden Sakız Adasına yapılan tur sayılarında ciddi oranda bir artış yaşanmaktadır. Sakız Adası turlarının biraz daha uygun fiyatlı olması, bu turlara ilgiyi arttıran bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Sakız Adası tur paketlerine zaman zaman uygulanan indirim kampanyaları da Sakız Adası tur paketlerine olan ilgiyi arttırmaktadır. Bu kapsamda Sakız Adası turlarından bazılarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır;

 Kış Promosyonlu Sakız Turu; 1 gece konaklamalı ve cumartesi gidiş pazar dönüş olarak ayarlanır
 Sakız Adası Balayı Turu; 6 gün ve 5 gece konaklama şeklinde planlanır
 Sakız Adası Yılbaşı Turları; Yılbaşına özel kampanyalar düzenlenir
 Feribotla Sakız Adası Turu; günübirlik olabileceği gibi konaklamalı da gerçekleşebilir

Görüldüğü üzere Sakız Adası tur paketleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkabilmektedir. Bu durum ise doğal olarak; Sakız Adasına olan ilginin fazlalığından kaynaklanmaktadır. Bölgede pek çok gezilebilecek mekanlar bulunmaktadır. Sakız ağaçlarının çok olduğu bölgede; sakız önemli bir gelir kaynağı olarak da görülmektedir. Adada kale içi olarak adlandırılan bölgede çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Buradaki cami, mescit ve çeşmeler turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Yine bölgede bulunan müzeler de ziyaretçilerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Ayrıca bölgede turistlerin hediye alabilecekleri özel alanlar da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şehir merkezinde bulunan restorasyonlarla Yunan yemeklerini de tatmak mümkün olmaktadır.

Sakız Adasını keşfederken; gece hayatına dair bilgiler de edinmek önemli olmaktadır. Zira Sakız Adası gece hayatı oldukça renklidir. Rıhtım etrafında yer alan eğlence mekanları turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Ayrıca adanın merkezinde yer alan kulüpler, eğlencenin de merkezi konumundadır. Bölgede Sirtaki eşliğinde eğlenmek mümkündür. Ayrıca Yunan taverna geleneğinin sıra dışı özelliklerine Sakız Adasında rastlamak mümkün olmaktadır. Sakız Adası tur paketleri tam anlamıyla eğlence ve tatilin yaşanılması noktasında oldukça başarılı olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir