Rusya Gezilecek Yerleri ve Turları - Karadeniz

Rusya Gezilecek Yerleri ve Turları

Büyük yapıları göze çarptığı, Rusya Turlarına çıkmadan önce gezilecek yerleri keşfederek soğuk ve çetin geçen kış ayı ile herkesin gezmek istediği yerler arasında yer aldığı gibi Türkiye’den en çok ziyaret alan ülkeler arasında yer almaktadır. Rusya’ya gitmek istiyorsanız mutlaka yaz aylarını tercih etmeniz gerekmektedir. Tur firmaları tarafından genel olarak 5 gece 6 gün olarak düzenlenen gezi programlarında özellikle kış döneminde yapılan indirimler ve ekonomik turlarla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bunun yanında kendinize ait özel gezi programı yaparak kendi tatilinizi planlayabildiğiniz gibi ödemelerde de taksit imkânı sunulmaktadır. Rusya’da turlarla veya bireysel olarak gezilecek yerlere bakıldığında birçok yer sayabiliriz.

En önemli şehirlerinden olan Moskava’da bulunuyorsanız en önemli yapılar arasında bulunan ve ücretsiz gezebileceğiniz Rus Devlet Kütüphanesi bulunmaktadır. Rus mimarisinin özelliğini taşıyan Hotel Moscow’un bulunduğu Marshal Zhukov Anıtının yer aldığı meydana ulaştığınızda kendinizi açık hava müzesinde geziyor gibi hissedersiniz. 1872 yılında yapılan rengi ile dikkat çeken Rus Devlet Tarih Müzesi ve yanında yer alan Savaş Müzesi gezilecek yerler arasındadır. Rusya veya Moskova denilince herkesin aklına gelen ve kendi ile özdeşleşmiş Kızıl Meydan mutlaka görülmelidir. Kızıl Meydan’ın tamamlayıcısı olan Kremlini sarayı ve surlarını görebilirsiniz. Farklı mimari özelliği ile Aziz Vasil Katedrali ve şehri ikiye bölen Moskova nehri görülmeye değer yerlerdendir. Alışverişinizi yapabileceğiniz ve gezilecek yerler arasında yer alan GUM alışveriş merkezini gezebilirsiniz.

Rusya’ya gitmişken Nazım HİKMET’in mezarını ziyaret etmeden olmaz tabi ki, buradan en büyük kiliseler arasında yer alan Russian Revival Kilisesini, mimari özelliği ile Bolşoy Tiyatrosunu gezebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmak isteyenler Dombay’a giderek ATV turu yaparak Teberda Tabiat Parkını ve Alibek Şelalesini gezebilirler. St. Petersburg’a giderek tarihi yapıları ile müzeyi andıran şehirde görülmelidir. Tur firmaları tarafından uçak seyahati ile başlayan yolculuğunuz İstanbul’dan başlayarak öncelikle St. Petersburg oradan Moskova ve dönüş İstanbul’a yapılmaktadır. Özel harcamalar, vize ücreti hariç diğer harcamalar fiyata dahil olup acente tercihinizde gezi programlarını mutlaka inceleyiniz. Rusya’yı gezdikten sonra dönüşte sevdiklerinize getirebileceğiniz en güzel hediye ise oraya özgü matruşka bebekler olduğunu unutmayınız.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir