Ruby Princess Batı Amerika Gemi Turları - Karayipler

Ruby Princess Batı Amerika Gemi Turları

Ruby Princess Batı Amerika gemi turları İstanbul’dan başlayıp Amerika Los Angeles, San Francisco, Monterrey, San Diego, Meksika’nın Ensenada kentleri gezilerek gerçekleştirilmektedir. İstanbul’dan havalanan uçak yaklaşık 16 saat sonra ABD’nin Los Angeles şehrine iniş yapmaktadır. Dünyanın en zengin şehirlerinden olup bulvarları, meşhur sahilleri, palmiye ağaçları ile Pasifik Okyanus’unun hemen yanında yer alan İspanyolların Meleklerin Kraliçesi adını verdikleri şehir dünya film sektörünün de merkezidir. Bir semtten diğer semte geçişte kültürel havanın değiştiği şehirde Koreli, Meksikalı, Filipinliler başta olmak üzere 100’den fazla etnik grubun yaşadığı ve farklı dillerin konuşulmaktadır. Şehirlerin Leydisi Los Angeles’ta ilk olarak Beverly Hills, Hollywood, Disneyland, Santa Monica Universal Studios gezilmelidir.

Sonrasında Los Angeles’in diğer güzellikleri Venice Beach, Santa Barbara ve Coronada Island gezilir. Los Angeles limanında demirli olan Ruby Princess gemisi ile deniz yolculuğu başlar. Bir gün denizde seyir yaptıktan sonra San Francisco limanına varılır. Farklı kültürde milletlerin huzur içinde yaşadığı şehir kendi kültürüne bağlılığını sürdürmektedir. Çiftçilerin mekânı olan San Francisco altının bulunması ile dünyanın her tarafından on binlerin akın etmesiyle kocaman yeni bir şehir kurulmuştur. Zamanla New York’tan sonra ikinci büyük şehir olan kentte Alcatraz, Fishermans Whraf, Russian Hill, Nob Hill, Sausolita ve Muier Woods ziyaret edilir. Okyanusun ılıman ikliminin hâkim olduğu kentten hareket eden gemi Monterrey’e uğradıktan sonra bir günlük deniz yolculuğundan sonra San Diego’ya varılır.

Meksika sınırındaki sahil kenti olan San Diego uzun plajları ve yakın bulunduğu şehirlerden dolayı önemli turizm merkezlerindendir. Şehirde bulunan Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin Pasifik Filosu’nun ana üssü ve komuta merkezi ve Museum of Man yani İnsanlık Müzesi ziyaret edilebilir. Tema parkı SeaWorld ve dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi ve Safari Parkı’nda gezilebilir. San Diego’dan sonraki liman Meksika’nın kıyı kenti Ensenada’dır. Pasifik Külkedisi olarak bilinen şehir üzüm bağları ile meşhurdur. Donanma üssü, askeri üs olan Ensenada’dan sonra gemi tekrar Los Angeles’a demir atacaktır. Los Angeles’tan havalanan uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na indiğinde rüya gibi olan Batı Amerika turu sona erecektir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir