Romanya – Transilvanya Tur Paketleri - Karadeniz

Romanya – Transilvanya Tur Paketleri

İstanbul kalkışlı olarak gerçekleştirilen ve Romanya ile Transilvanya bölgelerini içeren tur paketleri için talep edilen bedeller gidilecek rota sayısına ve tur süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Etkinlik kapsamında ilk gün Sabiha Gökçen Havalimanındaki kontuar alanında katılımcılar ile buluşma sağlanmakta ve güvenlik işlemleri sonrasında yaklaşık 1 saatlik yolculuk süresi sonunda Romanya’nın Bükreş kentine ulaşılmaktadır. Varış noktasındaki havalimanından araçlara transfer yapılması ile birlikte rehber eşliğinde Bükreş kentinde bulunan Üniversite Meydanı, Halk Evi ve İhtilal Meydanı gibi tarihi ve turistik noktalar görülmektedir. Gün sonunda müzikli ve yemekli eğlence düzenlenmekte ve ardından kentte bulunan anlaşmalı otele geçiş sağlanmaktadır. Bükreş gezisinin sonraki gününde katılımcılara serbest zaman sağlanmakta ve arzu eden misafirler ile birlikte 60 Euro tutarındaki Transilvanya ve Şatolar gezisi organizasyonu gerçekleştirilmektedir.

Peleş Şatosu, Osmanlı döneminde kazıklı voyvoda olarak nitelendirilen ve vampir efsanesiyle ünlenen saray ile Braşov şehir gezisi bu organizasyon kapsamında görülecek noktalar içerisinde bulunmaktadır. Gün sonunda geceleme ve dinlenme amacıyla otele dönüş yapılmaktadır. Turun sonraki gününde ise 40 Euro bedel ödeyerek katılabilmenin mümkün olduğu Nikolay Çavuşesku Evi ve Parlamento Gezisi konukların beğenisine sunulmaktadır. Bu tarihi noktaların keşfinin ardından misafirlere kent merkezinde alışveriş yapabilmeleri adına serbest zaman fırsatı sağlanmaktadır. Romanya turunun son gününde ise ekstra etkinlik seçeneği olarak otantik yapıları ile dikkat çeken köyler müzesi gezisi düzenlenmektedir.

Etkinlik sonunda Bükreş Havalimanına transfer işlemi sağlanmakta ve İstanbul’a geri dönüş yapılmaktadır. Otel konaklamaları, havalimanı vergileri, şehir gezileri ile rehberlik hizmetleri gibi giderler tur paketi kapsamın alınmakta olup katılımcıların kişisel harcamalar ve ekstra etkinlikler için yanlarında fazladan para bulundurmalarında yarar vardır. Romanya ülkesini ziyaret edebilmek için vize alma zorunluluğu bulunmakta olup bu işlemler için de 110 Euro ücret ödemek gerekmektedir. Turu düzenleyen firmalar, ekstra etkinliklerin hepsine katılmak isteyen misafirler için indirim avantajları uygulamaktadır. Romanya turizm faaliyetleri bakımından son zamanlarda oldukça seri bir şekilde gelişim gösteren bir ülke olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durum ülkenin önemli turizm merkezi olmak yolunda adımlar atmasından kaynaklanmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir