Patmos Girit Santorini Atina Mykonos Turu - Yunan Adaları

Patmos Girit Santorini Atina Mykonos Turu

Gemiyle gerçekleştirilen Yunan adası turlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. 4 gün 3 gece olarak ve ortalama 289 €’den başlayan tur fiyatlarıyla vizesiz gerçekleştirilen Patmos, Girit, Santorini, Atina ve Mykonos turuyla kişilere muhteşem tatil imkanı sunulur. Kuşadası ya da Çeşme kalkışlı olarak gerçekleştirilen bu turlar tam pansiyon olarak gerçekleşmektedir.Küçük ve sessiz bir ada olan Patmos’da St. Yuhanna Manastırı Hristiyanlıkla ilgili önemli bir yapıdır. Dolayısıyla dabölgede görülecek önemli yerler arasındadır. Ada ortalama 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde dolaşılabilir. Girit ise turizm açısından önemli başka bir adadır şehrin turistik caddesi ve şehir merkezi olan 25 ağustos caddesi üzerinde bulunan Girit kalesi önemlidir. Caddeden güneye doğru yürüyünce de Ortodoks kilisesi olan St. Titus kilisesine ulaşılır.

Adada görülmesi gereken yerler arasında Girit Belediye Binası, Konosos gibi yerler de vardır.Santorini’deFira ve Oia adlı iki adet yerleşim yeri bulunmaktadır. Bölge dağlık olduğu için teleferikle çıkmak en doğru tercihtir aksi halde 580 merdiven tırmanmak enerjiyi oldukça düşürebilir. Muhteşem bir manzarası olan bölge ayrıca yükseklik sebebiyle de oldukça rüzgarlı olmaktadır bu yüzden de burada evler birbirine bitişik olarak inşa edilmiştir. Bölge oldukça turistik olup insanı da oldukça güleryüzlüdür.Atina için gemiden tur satın alınabilmekte, örneğin Akropolis için kesinlikle tura yazılmak gerekir aksi halde kişinin kendi başına gitmesi oldukça zor çünkü vakit kısıtlı. Adadaki diğer önemli yerler arasında Syntagma Meydanı ve Parlemento Binası vardır.

Mykonos, 1-1.5 saatte gezilebilecek büyüklükte bir adadır. Görülecek yerleri arasında LittleVenice ve yel değirmenleri vardır. Sahil şeridinde bulunan bu yerlerin bulunduğu bölgede denize sıfır çok hoş restoranlar da bulunmaktadır. Ülkenin en kozmopolitik adalarından biri olan adaya özellikle 30 yaş altı gençlerin yoğun ilgisi bulunmaktadır. Tarihi dokusunu asla kaybetmeyen adada 15 adet plaj bulunmaktadır. Fakat adanın kuzey bölgesi sert rüzgara sahip olduğu için genellikle güneyde bulunan plajlar tercih edilmektedir.Turizmin oldukça canlı olduğu bölgede 24 saat canlı bir yaşam sürmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir