Odessa gezilecek yerler tur paketi sorgula - Karadeniz

Odessa gezilecek yerler tur paketi sorgula

Odessa gezilecek yerler tur paketi sorgula

Ukraynanın en önemli ticari merkezi ve kültür şehri Odessa kendine özgü gezilecek yerler ve eserler bakımından zengin olup tur sorgula yapılınca gezi paketi sürelerinin 3 gece 4 gün olduğu görülür. Odessa gezilecek yerler tur paketi sorgula neticesinde çıkan sonuçlar incelendiğinde kente dünyanın farklı noktalarından gelen denizcilerin ve göçmenlerin oluşturduğu kültür mozaiğinden kaynaklı ortaya çıkan eserlerinin tur içinde keşfedileceği anlaşılmaktadır. Doğu Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri olan Odessa tur programı şöyledir. 1.Gün: En az 6 ay geçerli pasaportların kontrolü, bagaj işlemlerinin ardından başlayan yolcukla birlikte Odessa şehrine varış. Varışın ardından kentin en gözde eserlerinin görülebileceği panoramik şehir turu yapıldıktan sonra gece konaklamak için otele geçilir.

2.Gün: Bir gün öncesinde yapılan panoramik turda, Puşkin Müzesi, Opera Binası, Puşkin Anıtı ve Parkı, Çariçe Katerina II Heykeli, Potemkin Merdivenleri görülmüştü. İkinci günde isteyen serbest zamanda şehri kendi başına keşfedebilir. İsteyen de rehber eşliğinde ekstra ücretle düzenlenen Katakomb ve Shustov Fabrika Turuna katılabilir. 18.yüzyılda kentin yeniden inşası için yerin altından kumtaşı çıkarılmıştır. İşte çıkarılan kumtaşları şimdilerde şehrin altında 3 bin kilometreyi bulan tünele dönüşmüştür. Katakomb’da oluşan bu tüneller II.Dünya Savaşı sırasında partizanların sığınağı olmuştur. Revirinden yemekhanesine kadar her şeyi ile tam bir sığınak olan tünelden sonra Sovyetlerin milli içeceklerinin yapıldığı fabrika ziyaret edilir. Ekstra turun ardından isteyen katılımcılar tekne turuna dahil olabilirler.

3.Gün: Otelde alınan kahvaltıdan sonra isteyenler Katakomb turuna devam edecekken isteyenler de yeşillikleri ile ünlü şehrin parklarına düzenlenen turlara katılabilir. İçinde katedralin, çeşitli anıtların bulunduğu, harika manzaraları ile dikkatleri çeken Preobrazhensky Parkı, belediye parkı olarak bilinen Gorodskoy Sad ve kentin en büyük parkı Shevchenko gezilir. 4.Gün: Oteldeki kahvaltının ardından katılımcıların alışveriş yapması, hediyelik eşyalar alması ve yerel lezzetlerden tatması için serbest zaman verilir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen göçmenler kendi geleneksel yemekleri ile bölgenin tatlarını harmanlayarak yepyeni ve lezzetli yemekler ortaya çıkarmışlardır. Sebze ve tahılların yoğun olarak tüketildiği şehirde Borsch Çorbası, Vareniki, Hrustiki muhakkak tadılması gereken lezzetlerdendir. Tadılan lezzetlerin ardından kentin havalimanından İstanbul’a uçularak gezi sona erdirilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir