New York Tur Gezileri ve Gece Hayatı - Amerika

New York Tur Gezileri ve Gece Hayatı

Amerika’nın en popüler şehri olan New York’ta tur gezilerinde meşhur parklar, sokaklar ve caddeler insanların görmesi gereken birçok farklı mekanla konuklarını her daim ağırlamaktadır. New York’a düzenlenen tur gezilerinde öncelikle gezilmesi gereken yerlerden bahsetmek gerekirse: Brooklyn Köprüsü; ABD’nin en yüksek yapısı ve geniş asma köprüsüdür. Brooklyn ile Manhattan’ı birbirine bağlamaktadır. Amerika için son derece önemli bir yapıdır. Çin Mahallesi; 100.000 kişinin yaşadığı uzak doğu uyruklu kişilerin daha fazla bulunduğu bir bölgedir. (Vietnam, Çin, Tayland, Malezya vb.) Bu merkezde çok çeşit ucuz ve taze yiyecek bulmak mümkündür. Empire State Binası; En yüksek 4. bina unvanına sahiptir. 102 katı ve 1576 merdiveni bulunan binaya birçok turist ilgi göstermektedir.

Metropolitan Sanat Müzesi; dünyada en önemli müzeler arasında yer alır. Gezi severlerin görmek istedikleri yerlerin başında gelir. New York Şehir Merkezi; dünyada popüler olan eyaletler arasındadır. Farklı birçok ırkın bir arada bulunduğu şehirde canlı ve kalabalık caddeler, renkli gece hayatı, alışveriş merkezleri gezilecek yerler arasındadır. Özgürlük Anıtı; ABD için simge olan anıtı görmek ilk hayal edilenler arasında yer almaktadır. Rockefeller Center; 15 gökdelen ve 4 yan binadan oluşan bir yapıdır. St. Patrick’s Katedrali; Katolik binası da turistler tarafından ziyaret edilebilecek yerler arasında yer almaktadır. Times Meydanı; Broadway ve Seventh Avenue’nin kesiştiği kavşak olarak bilinmektedir. Canlı ve kalabalık cadde taksileriyle ünlüdür. Wall Street dar cadde finans merkezi olarak büyük şirketleri barındırır ve gezilebilecek harika yapıları içerir.

New York’ta gece hayatı son derece canlı ve renkli olmaktadır. Her keseye uygun eğlence mekanı bulunmaktadır. Times Meydanı’nda birçok sanatsal aktivite mekanı bulunmaktadır. Sinema, tiyatro, konser mekanları gibi. Broadway müzikalleri ve komedi şovları da burada yapılmaktadır. Her kesime ve eğlence anlayışına uygun merkezde popüler mekanlar sürekli yenilenmektedir. Barlar genellikle sabah 4 gibi kapansa bile müşteriler istedikleri sürece çıkış yapmamaktadır. Ayrıca Genelde her otelde bar bulunmaktadır. New York gece hayatıyla bir çok turistin istediği her aktiviteyi sunabilecek anlayışa ve kaliteye sahip bir şehir olmasıyla bilinmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir