MSC Poesia gemisiyle tur paketler - Adriyatik Kıyıları

MSC Poesia gemisiyle tur paketler

MSC Poesia gemisi Adriyatik kıyılarını muhteşem bir turla gezme imkanı sunar, bu sayede İtalya, Hırvatistan ve Slovenya kıyıları en güzel şekilde görülür. Tur İtalya’nın Venedik limanından başlar, 18.00’a kadar misafirlere serbest zaman verilir bu sıradaVenedik’te görülmesi gereken yerler gezilir. Bu yerlerin başında San Marco kilisesi gelir. Güvercinleriyle ünlü San Marco meydanında bulunan kilise Venedik’in en meşhur kilisesidir. Bizans mimarisinin izlerini taşıyan kilise kubbeleri, çan kulesi, iç iç mimarisiyle oldukça dikkat çekici bir yapıdır. Bunun dışında Dükler Sarayı, Ahlar köprüsü, Aziz March’ın Çan Kulesi ve Fondaco Dei Turchi Sarayı da gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Akşam saatlerinde gemi Hırvatistan’ın Zadar kentine doğru yola çıkar. Zadar Hırvatistan’ın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Adriyatik kıyısında bulunan şehir,Roma zamanında İmparator Jul Sezar ve Augustos zamanında kuleleri, surları ve kapıları inşa edilmiştir. Bölgede gezilecek yerler arasında Zadar Kalesi, kara kapısı, St. Donat Kilisesi, Kilise Sanat Müzesi ve St. Anastasia Katedrali bulunmaktadır. Şehir, kiraz likörü başta olmak üzere, geleneksel el yapımı dantel, Hırvat koyun derisi terlik ve el yapımı seramik ve cam ürünleriyle de ünlüdür.Saat 18.00’a kadar verilen serbest zamandan sonra gemi 3.gün Slovenya’nın Koper limanına doğru yol alır. Slovenya’nın en büyük ticari limanı olan Koper’de görülmesi gereken yerlerin başında Varsayım Katedrali gelir.

Kilisenin geçmişi 12.yy Roma dönemine kadar dayanır. Katedral Rönesans ve gotik mimari özelliklerine sahiptir. Tito Meydanı Koper’in en popüler mekanıdır. Evlerle çevrili olan meydan Arnavut kaldırımlarıyla döşenmiştir.BellTower ise 54 metre yüksekliğinde bir kule olduğu için şehre gelindiğinde görülen ilk yerdir. 15.ve 17.yylarda ayin yeri olarak kullanılan yer ayrıca şehrin panoramik manzarasının da izlendiği yerdir. Tito Meydanının güney tarafında bulunan Praetorian Sarayı oldukça görkemli bir yapıdır. Yaklaşık 800 yıl yönetim merkezi olarak kullanılan sarayda bulunan Gotik mimari esintileri ise 15.yyda inşa edilmiştir. Venedik Cumhuriyetinin yıkılmasının ardından çeşitli renovasyonlar geçiren yapı günümüzde turist danışma merkezi ve belediye binası olarak hizmet vermektedir.Koper’den sonra gemi tekrar Venedik limanına dönüş yapar ve tur sona erer.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir