MS Apolon Gemisi Dalmaçya kıyıları turu - Adriyatik Kıyıları

MS Apolon Gemisi Dalmaçya kıyıları turu

Adriyatik kıyılarında hayal gibi bir tatil geçirmek isteyenler için MS Apolon Gemisiyle Dalmaçya Kıyıları Turu mevcut bu sayede misafirler Hırvatistan’ın harika doğasını, mimarisini ve tarihi güzelliklerini görme şansı elde ederler. Tur programı İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Dubrovnik’e hareketle başlar. Havaalanından gemiye transfer olunup 2.5 saatlik bir yolculuktan sonra da Split’evarılır. Hırvatistan’da bir liman kenti olan Split Akdeniz’in en hareketli üçüncü limanıdır. Adriyatik kıyılarında önemli bir liman olan kent ayrıca turizm ve endüstri merkezidir. Burada Roma Hükümdarı Diocletianus’un yazlık sarayı Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde bulunmaktadır.

2.gün gemi Pucisca’ya doğru hareket eder. Braç’ın kuzey sahillerinde bulunan Pucisca, körfezin sonunda bulunan taştan oluşmuş bir köydür. Koyu ve beyaz kireç taşı ile ünlü olan köy ayrıca Avrupa’daki en güzel köylerin arasındadır. Biokovo dağının alt kısmında bulunan ve ünlü bir turistik yer olan Makarska ayrıca Split- Dalmaçya bölgesinin de bir parçasıdır. Makarska boyunca pek çok köy ve kasaba bulunur. İklimi ve doğasının zenginliğinden dolayı turistik yerler arasındadır. 3.gün Bol’a ulaşmak için hareket edilir. Burası Braç adasının güneyinde bulunan eski bir yerleşimdir. Ormanları ve sahiliyle bir tatil cenneti olan bölge bir tatil cennetidir. 4.gün gemi Hvar’a gitmek için hareket eder, burası daDalmaçya kıyısı yakınlarında bulunan özellikle Akdeniz’den geçen denizciler için kıymetli bir limandır. Ada denizi, balıkları, doğal güzellikleri ve gece hayatıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca adada bulunan Stari Grad Unesco tarafından sit alanı olarak görülmektedir.

5.gün Korçula’ya hareket edilir burası üzüm bağları, zeytinlikleri, balıkçı köyleri ve ünlü gezgin Marco Polo’nun doğduğu ada olarak bilinir.Surlar içerisinde konumlanan eski şehir kemerli köprüleri, katedrali Rönesans ve Gotik mimarisi, saray ve kiliseleriyle görülmeye değer bir yerdir. 6.gün Hırvatistan’da ormanın en fazla olduğu yerlerden biri olan Mljet’e geçilir. Burası aynı zamanda Homeros’un Odissea destanın geçtiği yer olarak da bilinmektedir. 7.gün Dubrovnik’e dönülür ve misafirlere serbest zaman verilir. Dubrovnik ise tarihi eserleriyle ünlü bir kenttir.8.gün kahvaltı ertesi çıkış işlemleri gerçekleştirilir ve İstanbul’a hareket edilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir