Moskova gece hayatı eğlence kulüpleri - Karadeniz

Moskova gece hayatı eğlence kulüpleri

Gece Kulübü denildiğinde ya da gece hayatı eğlenceleri, Rusya’nın apayrı bir yerinin bulunmasının doğal sonucu olarak, Moskova’ya düzenlenen eğlence turu sayısının sürekli arttığı bilinmektedir. Moskova eğlenceleriyle ünlü bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Birbirinden seçkin gece kulüplerinin bulunduğu şehirde elit seviyede bir eğlence anlayışının mevcut olduğu da bilinmektedir. Moskova’da gece kulüpleri güvenlik olarak da üst düzey seviyededir. Kulüplere giriş esnasında face control uygulanmaktadır. Yani kılık ve kıyafetinize özen göstermeniz şart olmaktadır. Şayet esmerseniz face control uygulamalarının daha sıkı olduğunu hissederseniz. Bunun için gayet şık giyimli olmak gece kulüplerinin kapılarını size açacaktır. Zira spor ayakkabılarıyla pek çok lüks gece kulübüne girilemiyor.

Moskova gece kulüplerinin kalitesini tüm dünya biliyor. Şehir adeta gece eğlencelerinin başkenti gibi bir kenttir. Bu doğrultuda Moskova’da bulunan bazı gece kulüplerinin isimleri şu şekilde sıralanmaktadır;
 Solyanka
 Chesterfield
 Night Flight
 Old School Pub
 Icon
 Garage
 Fabrique
 Soho rooms:
 Krysha Mira
Sıralanan bu gece kulüpleri tarzlarıyla ve fiyatlarıyla birbirinden ayrılmaktadır. Moskova şehrinin hipster mekanı olarak tanımlanan Solyanka; elektronik müzik dinlemek için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca mekana gündüz de yemek yemek için gidebiliyorsunuz. Öğrenci kızlarla tanışabileceğiniz mekanlardan birisi ise; Chesterfield; farklı bir eğlence anlayışını ziyaretçilerine sunuyor. Tverskaya Caddesinde yer alan Nigh Flight, etkili bir eğlence mekanı olarak tanımlanıyor.

Moskova’da gece kulüpleri genellikle; Tverskaya ve Arbat caddelerinde yer almaktadır. Tüm gece kulüplerine erkek ya da katın fark etmeksizin girebilmektedir. Moskova’nın en lüks gece kulübü olarak ün yapan; Krysha Mira, Face Controlün uygulandığı bir eğlence mekanıdır. Moskova’nın eski kulüplerinden olan Garage; haftanın her günü açıktır. Face Control konusunda ise gevşek bir tutum sergilenmektedir. 1500 kişilik kapasitesiyle ön plana çıkan; Fabrique, kızıl meydana yakın bir kulüptür. Bütün bu bilgiler ışığında Moskova’nın eğlence konusunda çok iddialı bir şehir olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde bu şehre olan tur sayısının gün geçtikçe arttığı bilinmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir