Monako Uygun Gemi Tur Paketi - Akdeniz

Monako Uygun Gemi Tur Paketi

Dünyanın önemli ülkeleri arasında yer alan Fransa sınırı ile çevrili Monako küçük bağımsız bir devlet olarak bilindiği için uygun gemi turları da dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazede gemi tur paketi faaliyetlerinin yürütüldüğü bir ülke konumundadır. ve birçok turist kültürel mirasları görerek doğasını keşfetmek için bölgeye akın etmektedir. Birbirinden uygun alternatifler ve uygun tur paketi seçenekleri ile gemi, uçak, tren gibi ulaşım araçları arasından tercihte bulunarak seyahat gerçekleştirmek mümkündür. Küçük şehir devletine gemi ile yapılacak seyahatlerde tur programları kapsamında belirlenen ücret seçenekleri 1.300 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Programa bakıldığında 1.gün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah saatlerinde buluşma gerçekleşmektedir. Check-in ve pasaport kontrollerinin sonrasında Roma’ya uçuşun ardından özel servis ile transfer işlemi gerçekleşmektedir. Akşam saatlerinde demir alacak olan gemi belirlenen rota doğrultusunda hareket etmektedir.

2.gün Poertofino İtalya’ya ulaşan gemi 3.günde Sardunya Adaları’na geçiş yapmaktadır. 4. Günde Bandol ve 5.gün Toulon’a ulaşım gerçekleştiren gemi 6.gününde Tropez’e ulaşmaktadır. 7.gün Monaco’ya ulaşan gemi tüm gün seyahat etmek isteyen yolcuları için demir atmaktadır. Fransız Rivierası’nın dikkat çekici bölgeleri arasında yer alan San Remo’nun keşfinden sonra Antik Romalılar tarafından kurulan şehirdeki festivallere katılım sağlanmaktadır. Via Romolo Moreno eşsiz yapısı ile görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasındaysa Avrupa için önemli ve lüks şehirler arasında bulunan Monaco ve Monte Carlo turu gerçekleştirilmektedir. Yürünerek keşfedilmesi mümkün olan yerlerde oldukça dar sokaklar ve kemerli geçitler bulunmaktadır. Ortaçağ havasını koruyan eski yapılı şehirlerin yanı sıra diğer bir yüzü ile lüks arabaları ve görkemli casinolar yine bu bölgelerde yer almaktadır. Turun tamamlanmasının ardından turistler gemide konaklamaktadır.

Monaco turu sırasında gezilecek birçok yer vardır. Bunlar; Prenslik Sarayı, denizde inşa edilmiş Oşinografi Müzesi ve Akvaryumu, Napolyon Dönemi’nden kalma eserleri barındıran Napolyon Müzesi, Saint Martin Bahçesi, Japon bahçeleri ve Egzotik Bahçeler, Ulusal Bebek ve Saat Kulesi, Condamine Pazarı, Grace Gül Bahçesi, Pul ve Para Müzesi, Prens Rainier lasik Otomobil Koleksiyonu gibi yerlerin ziyareti gerçekleşebilmektedir. Gezi sonrasında gemi ile yolculuk yapan tur kafilesi belirlenen tarih ve saatte Roma üzerinden İstanbul’a geçiş sağlayabilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir