Mikonos adası ucuz tur paketleri - Yunan Adaları

Mikonos adası ucuz tur paketleri

Büyük Akdeniz turlarında Patmos, Rodos, Girit, Atina, Santorini ile birlikte gezilen Mikonos adası ucuz tur paketleriyle doğal güzellik içeren cazibe merkezi haline gelen bir adadır. Yeni evli balayı çiftlerinin gözde mekânı olan ada gemi turlarının da en sevilen rotasıdır. Ege Denizi’ndeki Kiklad Adalar’ına bağlı, uzun bir sahil şeridine sahip Mykonos, en güzel Yunan adalarından biridir. Masmavi tertemiz ışıldayan denizi, beyaz evleri ve sıcakkanlı halkıyla gönülleri fethetmiş ve turistlerin en uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. Yunanistan’ın en renkli ve güzel adalarından biri olan Mikonos Adası’na Türkiye’den Çeşme, Kuşadası, Ayvalık, Bodrum kalkışlı direkt gemi turları ile gidilebileceği gibi Yunanistan’ gidilip Yunanistan iç feribot seferleriyle de ulaşım sağlanabilir.

Adanın, labirente benzeyen dar sokakları, sanat galerileri ve eğlence mekânlarının bulunduğu caddeleri kolaca yürünebilmektedir. Ayrıca adanın şehir merkezinde birçok ünlü simanın ve dünyaca ünlü markaların görülebileceği Matoyianni Caddesi en canlı ve şık caddelerindendir. Muhteşem bit ortama sahip, büyüleyici görsel şölenlerin bulunduğu, birbirinden güzel kafelerle donatılmış İtalya’nın Venedik şehrine benzediği için Küçük Venedik olarak isimlendirilen mekân Mikonos’un en gözde turistik yerlerinden biridir. Adanın simgesi haline gelmiş, zamanımıza kadar varlığını korumuş olan tarihi Yel Değirmenleri’nin gün batımı sırasında resmini çekmek harika manzaralara sahne olacaktır. 5 metrekare büyüklüğünde Mikonos’a 6 kilometre uzaklıkta bulunan Apollon ve Artemis’in doğduğu yer olduğuna inanılan Delos Adası gezilecek yerler arasındadır.

UNESCO Dünya Miras listesi içinde olup zamanın durduğunun hissedildiği Delos Adası’nda özel izinle kalan arkeologlar dışında geceleyen kimse bulunmamaktadır. Delos’ta Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro, Aslanlı Yol ve daha birçok tarihi ve turistik alan bulunmaktadır. Paradise Plajı, Elias Plajı, Kalo Livadi Plajı, Psarou Plajı, Megali Ammos ve Tourlos Plajı Mikonos Adasının gözde plajlarıdır. Yaz turizm merkezlerinde olan adada Tagoo, Agios Stefanos, Ornos, Platys Gialos gibi cazip tatil merkezleri de bulunmaktadır. Zeytinyağının cömertçe kullanıldığı ada mutfağında Yunan ve Akdeniz mutfağının ürünleri büyük porsiyon tabaklarda ikram edilmektedir. Lokmares adı verilen lokma tatlısı, Yunan Salatası, Musakka ve Frappe’nin tadılabileceği ada ziyaretçilerine bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacaktır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir