Miami gece hayatı ve gezilecek yerler - Amerika

Miami gece hayatı ve gezilecek yerler

Farklı ırk ve kültürlerin yaşadığı bir kent olan Miami de gece hayatı da oldukça eğlenceli olması beraberinde şehirde gezilecek yerler konusunda çok sayıda güzel seçeneğin bulunmasını da etkilemiş durumdadır. Eğlence ve dansın hiç bitmediği şehirde gündüz güneş ve okyanusun keyfi çıkarılıp gece ise birbirinden değişik neon ışıklı barlarda ya da gece kulüplerinde dans etme imkanı vardır. Miami’de görülecek yerlerin başında South Beach gelir. Filmlerde sıkça karşımıza çıkan bölgede mayo ve içkiyle rahatlıkla gezilip, yüzülüp anın keyfi çıkarılabilir. Bölgede etkinlikler helikopterlere asılmış ilanlarla duyurulur pek çok club etkinliklerin duyurulmasında bu yöntemi tercih eder. Ayrıca okyanusta köpekbalığı olup olmadığı da bu helikopterlerle kontrol edilir.

Ocean Drive gene pek çok filmde karşılaşılan ya da kartpostallar üzerinde olan bir bölgedir.Art Deco tarzı restoran ve otellerin olduğu tropikal bir yer olan bölgede muhteşem lezzetler tadılabilir. Downtown Miami ise, kentin gelişen ve pek çok gökdelenin bulunduğu bir bölgedir.Club 50, Downtown Miami’de bir gece geçirmek için hoş bir seçenek olabilir, bir gökdelenin 50. Katında bulunan clubün harika bir manzarası bulunmaktadır, kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri olan Downtown Miaminin tepesinde ayrıca bir havuzda vardır burası partiler için ideal bir seçenektir. Hem alışveriş hem de bir şeyler yemek isteyenler için Bayside doğru tercihtir. Yengeç ve karides burada oldukça popülerdir.

Little Havana, yani Küba Mahallesi, evsizlerin fazlaca olduğu farelerin sokaklarda cirit attığı bir bölgedir, pek güvenli olmayan bölge gene de Küba havasını solmak isteyenlerin görmeden gelmemesi gereken bir yerdir. Bölgede birkaç güzel mekan da vardır. Timsah turu yapılabilecek bir bölge olan Everglades National Park küçük adacıklarla dolu değişik bir yerdir. Miami de görülmesi gereken yerlerin arasında olan bölgede yalnız timsah değil farklı farklı vahşi kuş, yılan ve böcek türlerini de görmek mümkündür. Miami’den ortalama yarım saat uzaklıkta bulunan Sawgrass Mill bir outlettir, yüzlerce farklı markanın ürünlerinin bulunduğu outlet ayrıca Amerika’da ki en büyük outlet olma özelliğini de taşıyor. Boat Tour of Biscayne Bay& Millionare’s Row turu ile de küçük adalar gezilebilir. Bu tur sayesinde Charlie Sheen, Shaquille O’Neall gibi ünlülerin evleri görülür.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir