Malezya Gemi Turları Fiyatları - Uzakdoğu

Malezya Gemi Turları Fiyatları

Malezya ülkesine yapılan gemi turları belli bir noktadan başlamak suretiyle ve tüm gece konaklamalarının tam pansiyon fiyat konseptinde gemi içerisinde yapılmasıyla gerçekleşmektedir. Uğranacak bölge sayısı ve toplam seyahat süresine bağlı olarak değişen tur fiyatlarında konukların yapacağı ekstra harcamalar ve rehber tarafından düzenlenebilecek ekstra tur bedeli tur paketine dahil edilmeden diğer tüm konaklama ve transfer bedelleri dahil edilecek şekilde bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Malezya bölgesini de içeren gemi turlarında Hong Kong, Bangkok, Phuket, Bali gibi rotalara da uğranılmakta olup tur fiyatları bin 400 dolardan başlayarak 2 bin dolar seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Malezya gemi turlarında en çok rağbet gören nokta Malezya’nın başkenti konumundaki Kuala Lumpur kentidir.

Kuala Lumpur kenti oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olup bölgede modern yapılar ve gökdelenler, alışveriş merkezleri, Çin ve Hint kültürünü yansıtan mahalleler ve dini yapılar ayrıca doğal güzellikleri ile dopdolu bir tatil geçirebilmek için aranan tüm imkanları sunan bir kenttir. Farklı kültürlerin etkileşimi sonucunda ortaya çıkan mimari yapılardan Petronas İkiz Kuleleri, pek çok ürünün çok ucuza satın alınabileceği Chinatown, Hint kültürünü yansıtan Littleİndia, Ulusal Müze ve birçok orkide parkları dünya üzerinden pek çok noktadan kenti ziyarete gelen konukların rağbet gösterdiği alanlar olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca Kuala Lumpur kentine yakın bir mesafede sayılan ve Hindu seremonileri ile ön plan çıkan bir dini yapı olan Batu Caves, dünyanın en büyük mağara tapınağı olma özelliğine sahiptir.

Gemi turlarıyla bölgeye gelen turistler genel olarak günübirlik ziyaretler gerçekleştirdiği için Malezya’da Kuala Lumpur haricinde diğer noktaları seyahat edebilme adına yeterli zamanın kaldığını söyleyebilmek mümkün olmamaktadır. Bununla birlikte rehber ile yapılan anlaşma sonucu düzenlenebilecek ekstra turlar ile birlikte ülkede bulunan Penang adası ve Langkawi adaları gibi diğer önemli bölgeleri de ziyaret edebilme şansı ortaya çıkabilmektedir. Malezya ülkesini de kapsayan turlarda Türkiye’den yapılacak ziyaretlerde vize istenmemesi ve Avrupa ya da Amerika gibi rotalara göre daha düşük bedellerle tatil yapabilme imkanının bulunması ayrıca farklı kültürleri tanıma isteği bu bölgeye yapılan ziyaretlerin ana nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gemi turları haricinde havayolu ulaşımı ile de direk uçuşlar sayesin yaklaşık 10 saatlik yolculuk süresi sonunda ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir