Maldivler Uygun Tur Paketi Tatil Keyfi - Vizesiz

Maldivler Uygun Tur Paketi Tatil Keyfi

Hemen hemen herkesin hayalini kurduğu gitmek için sabırsızlandığı rüyalarının başkenti olan tarihi milattan önceye dayanan ve yeryüzündeki cennet adını almış herkesin merak ettiği Maldivler uygun tur paketi tatil keyfi isteyenler için uygun bir tercih olarak sunulmaktadır. 26 adet atoll içindeki 1190 mercan adasından oluşan adalar, Hint Okyanusu üzerinde, sayısız sualtı canlılarının yaşam alanı olan, bozulmamış, doğa ile iç içe olmasının yanı sıra modern, dünyanın en iyi denizine sahip ve dünya turizminin göz bebeği lüks su üstü ve sahil villalarına sahip olan tesisler yıllar boyunca korunan, huzur dolu, canlandırıcı, sıcaklığı keyifli bir tatile dönüştüren,havanın genellikle sıcak, güneşli ve hafif esintili olduğu, günbatımının eşsiz güzelliğine yılın her döneminde rastlanabilen, gece hayatının dünyanın en önde gelen kulüpleri ve barları arasında yer alan ve her türden yiyeceğin bulunduğu, bunun yanı sıra canlı müzikler, kültürel şovlarla gecelerin bezendiği, akşam yemeklerinden sonra hafif müziklerle eğlenceler ve animasyonların gerçekleştiği, zamanın çok yavaş akması gibi deyimlerin kullanıldığı, deniz, kum ve güneşi eşsiz bir güzellikle ile birleştiren, şehir hayatından kaçmak isteyen, huzuru ve sakinliği seven, anın keyfini çıkarmak isteyen insanların varış noktasıdır Maldivler.

Başkenti Male olan Maldivler, 2,5 km2’lik bir alan üzerinde bulunmakta ve Male Adası Maldivler ’de bulunan havaalanına 1 km uzaklıktadır. Male, dünyanın en küçük başkentlerinden biridir. Yaşam barındıran ada sayısı 200, tesis olan adalar ise 99 tanedir. Nüfus yaklaşık 350.000 iken temel geçim kaynağı tabi ki turizm ve balıkçılıktır. Para birimi Rufiyaa’dır.

Ülkemiz ile arasındaki saat farkları yaz-kış değişmektedir fakat uluslararası saat farkına göre bizden 5 saat öndedirler. Oteller çok iyi bir ulaşım sistemine sahip olup turistler nerede kalırsa kalsın diğer adalara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Otellerin çoğu yüksek standartlarda hizmet sunarlar ve her tür imkanları sağlamaktadırlar. Kıyı gölleri, yüzme alanları, şnorkelle dalışlar, karo, yelken, rüzgâr sörfü, açık deniz balıkçılığı, jet ski, su kayağı gibi etkinlikler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra rehber yardımıyla, resif köpekbalıklarını elle besleyebilirsiniz. Önemli noktalardan biri de Maldivler ‘de bahşiş verilmez. Havaalanlarında yasakladığı gibi çoğu otel, kafe, bar ve restoranlar zaten faturanıza %10 servis ücreti eklemektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir