Majestic Princess ile Ege ve Adriyatik Gemi Turu - Adriyatik Kıyıları

Majestic Princess ile Ege ve Adriyatik Gemi Turu

Ülkemizde son zamanlarda Adriyatik ya da Ege Denizi başlangıçlı olan gemi turu sayısında ciddi bir artış olması beraberinde Majestic Princess gibi konfor ve lüksün adresi konumunda olan büyük gemilerle olan turlara ilginin artmasını da getirmektedir. Gemi turlarının birbirinden güzel alternatif seçenekleri misafirlerine sunabiliyor olması; bu tur hizmetlerine olan ilginin de artmasında etkili olmaktadır. Ayrıca son zamanlarda Ege ve Adriyatik Denizi kıyılarına sahip olan ülkelere olan gemi turu sayısında ciddi oranda bir artış yaşanıldığı da bilinmektedir. Bu durum esasında gemi turu fiyatlarının önceki dönemlere göre çok daha uygun fiyatlı olarak müşterilere sunuluyor olmasından da kaynaklanmaktadır.

Bilindiği üzere Ege Denizi ile Adriyatik Denizi olarak isimlendirilen bölge arasında geçiş noktaları mevcuttur. Ege Denizi Türkiye, Yunanistan gibi ülkelerin sınırlarının bulunduğu bir iç denizdir. Yunanistan kıyılarından İtalya’ya doğru uzanan kıyı şeridi ise Adriyatik Denizi kıyı şeridi olarak isimlendirilmektedir. Bu bölgede; Hırvatistan, Karadağ, Bosna Hersek ve İtalya gibi ülkeler bulunmaktadır. Görüldüğü üzere; Adriyatik kıyılarında çok sayıda farklı ülkelerin bulunuyor olması beraberinde pek çok farklı kültürü bir arada görme olanağını da vermektedir. Bundan dolayı Adriyatik Denizi gemi turlarını tercih eden kişiler hem farklı kültürleri tanıma olanağı bulmaktadır hem de birbirinden farklı ve güzel coğrafi güzellikleri görme olanağına kavuşmaktadır. Bu durum ise doğal olarak bu turlara olan ilginin artmasında etkili olmaktadır.

Ege Denizi ile Adriyatik Denizi kıyılarını kapsayan gemi turları genellikle İzmir kalkışlı olarak gerçekleşmektedir. Bu noktada bu gemi turlarının ilk uğrak yerinin ise Yunanistan adaları olduğu da bilinmektedir. Yunan adalarında verilen molaların ardından gemi turu Adriyatik Denizi kıyı şeridine giriş yaparak, seyrine devam etmektedir. Bu aşamadan sonra gemi turunun kapsamına göre, İtalya’ya kadar uzanabilen turlardan söz etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca tur kapsamında uğranılacak olan şehirlerin sayısı da turun sürdüğü gün sayısıyla doğrudan ilgili olmaktadır. Bütün bu bilgiler kapsamında; Adriyatik kıyılarında birbirinden güzel ve etkileyici şehirlerin bulunduğu, bu sayede eşsiz bir tatil seçeneğinin mümkün olduğu da bilinmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir