Lviv Tur Paketleri ve Gezilecek yerler - Vizesiz

Lviv Tur Paketleri ve Gezilecek yerler

Tarihi bir kent olarak dikkatleri üzerine çeken Lviv gezilecek yer bakımından zenginliği ile Lviv tur paketleri turistlerin ilgi odağıdır, iki ile dört gün arası süren turlar daha çok rağbet görürken daha uzun süreli olarak gezmek de mümkündür. İkinci Dünya Savaşı esnasında zarar görmemiş nadir şehirlerden biri olan mekan ortaçağdan günümüze harika mimari örnekler taşımıştır. Aşağıda İstanbul Atatürk Havalimanından hareket edilen üç günlük bir tur için örnek bir programa yer verilmiştir. Siz de bunu benzeri bir programı kendi seyahat planınıza uygulayabilir, dilerseniz geliştirerek daha geniş bir halde de gezi planı yapabilirsiniz.

Birinci gün İstanbul Atatürk Havalimanından hareket eden uçak ile yaklaşık 2 saatlik direk uçuş ile Lviv Uluslar arası Havalimanına iniş yapılır. Havalimanından şehre otobüs ile geçildikten sonra şehirde yürüyerek gezi yapılır. UNESCO listesindeki kentin birçok meydan, cadde ve sokağı trafiğe kapatıldığından dolayı yaya olarak gezmek gerekir. Yüz seneden fazla bir zaman diliminde Avusturya – Macaristan İmparatorluğu hakimiyetinde kalmış şehirdeki bir çok yapı o dönemden kaldığı için Avrupa tarihini canlı olarak yaşama imkanı sunulmaktadır. Gün sonuna kadar Maria Zankovetska Tiyatro binası, Opera binası, Svobada meydanı ve eski kilise ve katedrallerin bulunduğu Old Town gezisi yapılır.

İkinci gün yüzlerce yıl öncesinde insanların hastalıkların tedavisi için yapılmış çalışmalar ve çeşitli şifa arama yöntemlerinin tanıtıldığı Eczacılık müzesi, Kars’taki Ani Ermeni kilisesinin bir benzeri olan ünlü Ermeni kilisesi, Arsenal turu, Ukrayna ve Dünyanın en ünlü kişilerinin mezarının yer aldığı Lychakiv mezarlığı gezisi yapılır. Dünyada tanınan ünlü Lviv çikolatalarının satışının yapıldığı fabrika satış mağazalarından birine uğramadan gezi tamamlanmamalı. Eğer mümkün olursa 4 katlı olan satış mağazasına uğrayıp kahve molası verilebilir. Lviv’e özgü Ortaçağ akşam yemeklerinin lezzetine de bakılabilir. Üçüncü gün farklı siyasi görüşteki mahkumların hapsedildiği zindanlar ziyaret edildikten sonra hediyelik eşyaların bulunduğu çarşı gezisi yapılarak Lviv Havalimanına geçilerek direk uçuş ile İstanbula varış gerçekleştirilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir