Lviv Gece Hayatı Nasıldır - Karadeniz

Lviv Gece Hayatı Nasıldır

Ukrayna ülkesinin batı bölgesinde yer alan ve sonradan ülke sınırlarına dahil edilen Lviv kentinde gece hayatı nasıldır diye bakıldığında bölgedeki farklı noktalarda hizmet sunan gece kulüplerinin etkisiyle oldukça dinamik bir yapının bulunduğundan ve çeşitli eğlence aktivitelerinin gerçekleştirildiğinden söz edebilmek mümkündür. Millenium Club isimli mekanda gazino ve bilardo gibi farklı yapılar iç içe yer almakta ve bu imkanlar sayesinde soluksuz şekilde eğlenebilme fırsatı bulunmaktadır. Zelena Caddesi mevkiinde yer ve disko bölgesindeki canlı müzik aktiviteleri ile konukları için harika eğlence ortamının oluşmasını sağlayan Metro Club da Lviv gece hayatında öne çıkan bir başka eğlence yeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Lviv kenti Unesco Dünya Mirası Listesinde de kendine yer edinebilmeyi başarmıştır. Para birimi olarak Grivna’nın geçerli olduğu şehirde oldukça ucuz bir şekilde tatil yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Ülkemiz ile çok fazla saat farkı bulunmayan kentte Ukraynaca dili aktif bir şekilde konuşulmakta ve yabancı diller halk tarafından rağbet görmemektedir. Sert bir iklimi bulunan kenti özellikle yaz döneminde ziyaret ederek daha keyifli bir seyahat yapabilmekle birlikte kış dönemindeki Noel eğlencelerine katılım sağlayarak da bölgenin tadına varabilme fırsatı bulunmaktadır. Ülke içerisinden birçok havayolu şirketi tarafından bölgeye direk seferler düzenlenmekte olup yaklaşık 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde ulaşabilmek mümkün hale gelmiştir. Konaklama alanında birçok seçenek bulunan ve ucuz bedeller talep edilen bölge yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Kentte öne çıkan tesisler arasında Tamonmen Apartment, Apartis ve Apartmen İrina yer almaktadır.

Lviv kent içi ulaşımında yapılan yatırımlar sayesinde bölge halkına farklı alternatifler sunulmakta olup tramvay, otobüs ve troleybüs seferleri sayesinde bölge içerisinde ulaşılmak istenen pek çok noktaya kolay bir şekilde varabilmek mümkündür. Yöredeki turistik noktalar arasında şehrin merkezi konumunda yer alan ve en hareketli noktası olarak dikkat çeken Rynok Square, bale ve konser gibi etkinliklere ev sahipliği yapan Opera Binası ve Ermeni halk toplulukları tarafından 14.yüzyıl içerisinde imar edilen Ermeni Katedrali bulunmaktadır. Yöre yemek kültüründe domuz eti ile patates ve buğday gibi malzemeler birçok yemek çeşidinde ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir