Lefkada gezilecek yerler Tur paketleri - Yunan Adaları

Lefkada gezilecek yerler Tur paketleri

Tatil planları ve tur paketleri düzenlemek isteyenler için Lefkada denizi, doğal güzelliği ile Yunanistan’ın en güzel adaları arasında yer aldığından mutlaka tatil planına eklenmesi gereken yerler arasındadır. Adını belki duymamış olabilirsiniz ancak gezilecek yerleri duyduğunuzda içinizde gitme hevesi uyanacaktır. Plajları ile ünlü olan Lefkada yer alan Egremni Beach, Milos Beach, Porto Katsiki, Kathisma Beach ve Agiofili Beach’ın yanı sıra birçok plaj yer almaktadır. Güneşi ve yüzmeyi sevenlerin uğrak yerleri arasındadır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Nydri Waterfalls şelalesi gezilecek yerler arasındadır. Monastery Of Faneromeni Kilisesi, Earth Winey şarap imalat yeri ve mahzeni, Papanikolis Cave mağarası ve oyuğu teknelerin uğrak yerleri arasında bulunduğundan gezilecek yerler arasındadır.

Deniz sporlarının yanı sıra bisiklet turu da yapabileceğiniz Lefkada Lighthouse Doukato Deniz Feneri, gün batımını en güzel izleyebileceğiniz romantik ortamları sevenlerin ziyaret ettiği Wooden Bridge köprüsü, tarihi sevenler için Karya Folklore Müzesi, Agia Mavra Kalesi, Faneromeni Manastırı mutlaka görülmelidir. Gece hayatını sevenler için bar ve gece kulüplerinin yer aldığı Lefkada eğlencelerde hayal kırıklığı yaşamayacağınız gibi, her türlü yemeği bulabileceğiniz restoranlarda yer almaktadır. Tatilini Lefkada adasında geçirmek isteyenler uçak yolculuğunu tercih ettiklerinde Atina’dan aktarmalı olarak gidebildikleri gibi, karayolu ile Preveze’yi ziyaret ederek gitmeniz gerekmektedir. Bunun yanında adaya Yunanistan dan alacağınız Schengen vizesi almanız gerekmektedir.

Bireysel gidebildiğiniz gibi tur firmaları aracılığıyla gidebileceğiniz Lefkada Adasına acenteler her bütçeye uygun olarak düzenlediği paket programı ile isteğe göre uçak seyahati veya karayolu ile tatile götürmektedir. Tercihinize göre 4 gündüz 3 gece olarak düzenlenen paketlerde otellerde 3 gece konaklama otellerin yıldız durumlarına göre yaklaşık 49 Euro ile 149 Euro arasında fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Tur firmaları da gezilecek ve konaklanacak otellerin kapasite ve durumuna göre fiyatlarını belirlemektedirler. Firmalar misafirlerini adayı gezdirdikten sonra ayrıca tekne turu hizmeti de vermektedirler. Tatilini farklı bir bölgede yapmak isteyenlerin tercih edebileceği İyonya Denizinde bulunan ve bir köprü ile bağlantısı olan Lefkada Adası tatilinizi en güzel değerlendireceğiniz yerler alanında yer almaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir